Prolongata wypożyczeń
Powiadamiacz
Aby być informowanym/ą o imprezach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach proszę wypełnić formularz:
<< POWRÓT
Spotkania dla rodziców, opiekunów i nauczycieli dzieci w wieku 3-6 lat w MBP w Skierniewicach
31
sierpnia

Rodzice, opiekunowie, nauczyciele dzieci w wieku 3-6 lat, to propozycja dla Was!

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na spotkania w ramach projektu "Bądź genialny - czytaj wiersze!"

6.09.2021, godz. 17.30 – Książka w rozwijaniu procesów myślowych dziecka


9.09.2021, godz.17.30 – Dla oka, ucha i ducha. Wpływ poezji na wszechstronny rozwój dziecka


20.09.2021, godz. 17.30 – Czytaj wiersze, ale jakie? Oferta i propozycja wyboru poezji dla dzieci


Liczba miejsc ograniczona


Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie: 46 880 92 99


Na spotkaniach dowiedzą się Państwo, jaki wpływ ma czytanie na rozwój dziecka. Jak dzięki czytaniu rozwija się jego mózg, możliwości poznawcze, adaptacyjne. Dowiemy się, jak dobierać literaturę odpowiednio do wieku i czym się kierować, by nasze wybory były najlepiej dopasowane do dzieci.


Zajęcia poprowadzą:
dr Wanda Matras-Mastalerz – adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie, kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej.  Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik Uniwersytetu Dzieci i Rodziców przy UP w Krakowie oraz kilkunastu małopolskich Uniwesytetów Trzeciego Wieku.

dr Alina Brzuska-Kępa – absolwentka filologii polskiej, doktor nauk humanistycznych w Uniwersytecie Łódzkim. Adiunkt w Katedrze Informatologii i Bibliologii na Wydziale Filologicznym UŁ. W swoich działaniach łączy wykształcenie literaturoznawcze z pasją krzewienia kultury czytelniczej. W pracach badawczych skupia się na zagadnieniach książki i literatury dla dzieci, książki ilustrowanej oraz biblioterapii.  Jako społecznik i animator kultury w społeczności lokalnej organizuje kiermasze książek dla dzieci i młodzieży, noce bibliotek i warsztaty z książkami ilustrowanymi dla najmłodszych, również w ramach projektów finansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt "Bądź genialny - czytaj wiersze!" jest współfinansowany ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zośka Papużanka
Kąkol
Anna Król
Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach
Remigiusz Mróz
Ekstremista
Agnieszka Krawczyk
Splątane ścieżki
Simon Garfield
Najlepszy przyjaciel psa