Spotkanie z prof. Maciejem Musiałem w MBP w Skierniewicach
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Maciejem Musiałem "Ludzkie i nieludzkie aspekty rozwoju techniki - awatary, roboty i cyborgi".

Zapraszamy 12 października o godz. 18.00 na Mszczonowską 43 a

Maciej Musiał – dr hab. prof. UAM, zatrudniony w Zakładzie Filozofii Kultury na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się filozoficznym namysłem nad przemianami współczesnej kultury, w szczególności w zakresie relacji intymnych, nowoczesnej techniki oraz obecności magii. Opublikował monografie dotyczące myśli Richarda Rorty’ego („Filozofia Richarda Rorty’ego jako terapia kulturowa”, Epigram 2014), przemian intymności we współczesnej kulturze zachodniej („Intymność i jej współczesne przemiany”, Universitas 2015) oraz robotów i magii („Enchanting Robots”, Palgrave Macmillan 2019), a także artykuły w czasopismach polskich i zagranicznych poświęcone wzmiankowanym wyżej problemom.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Ludzkie/nieludzkie. Świat według Lema" współfinansowanego ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

William T. Vollmann
Centrala Europa
Olga Gitkiewicz
Krahelska. Krahelskie