Uwaga!
grudnia

31 grudnia 2018 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będą czynne do godz. 14.00.

Spotkanie z Darkiem Foksem w MBP w Skierniewicach
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach i Dyskusyjny Klub Książki przy MBP zapraszają na spotkanie z Darkiem Foksem promujące aż trzy książki skierniewickiego poety: „Zawrót głowy. Antologię polskich wierszy filmowych”, „Pieśni o wszystkim” i „Cafe Spitfire”. Gorąco zapraszamy 13 grudnia o 18 do siedziby biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie odbędzie się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytam!

Wieczór muzyczny Kuby Michalskiego w MBP Skierniewicach
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wieczór muzyczny z Kubą Michalskim. Zapraszamy 4 grudnia 2018 r. o godz. 18 w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Koncert będzie połączeniem piosenek naszego barda Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej („Somosierra”, „Krajobraz po uczcie”, „Rozbite oddziały”, „Ballada wrześniowa”, „Mury”) i kompozycji Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów (m.in. Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Adama  Asnyka i Zbigniewa Herberta). Całość jest poetycko-muzyczną opowieścią o historii Polski od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, odzyskanie niepodległości w roku 1918, wojnę, aż do czasów prawie współczesnych. Frazy tej opowieści napisali najwybitniejsi polscy twórcy, a piosenki opatrzone są krótkim komentarzem historycznym.

Podsumowanie projektu "Co czuje natura" realizowanego przez MBP w Skierniewicach
listopada

13 listopada 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zakończyła działania związane z realizacją projektu "Co czuje natura" współfinansowanego przez MKiDN.

Uwaga!
listopada

Szanowni Czytelnicy, 12 listopada 2018 r. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będą nieczynne.

Wesołych Świąt :)
grudnia

Szanowni Czytelnicy, pomyślności i spokoju na Święta Bożego Narodzenia i spełnień w Nowym Roku!

Otwarcie wystawy Mariusza Wieczorka w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
grudnia

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na otwarcie wystawy i spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Wieczorkiem. Zapraszamy 11 grudnia o godz. 18 do Filii nr 4 przy ul. Bohaterów Westerplatte 60.

Promocja książki Andrzeja Krysiaka "Skierniewicki 18 Pułk Piechoty 1918-1939"
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na promocję książki Andrzeja Krysiaka "Skierniewicki 18 Pułk Piechoty 1918-1939".

Zapaszamy 29 listopada o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a

Spotkanie ze Stanisławem Łubieńskim w MBP w Skierniewicach
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z laureatem Nike czytelników za "Dwanaście srok za ogon" Stanisławem Łubieńskim. Zapraszamy 13 listopada 2018 r. o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

"Skierniewickie drogi do niepodległości w fotografii" wystawa ze zbiorów Andrzeja Krysiaka w MBP w Skierniewicach
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy "Skierniewickie drogi do niepodległości w fotografii". Materiały prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów regionalisty Andrzeja Krysiaka.

Zapraszamy 9 listopada 2018 r. o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowksiej 43 a.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy