Tybetańczycy w bibliotece

24 września 2010 r. Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach odwiedził osobisty sekretarz Jego Świątobliwości Dalajlamy DESI Rinpoche. Towarzyszyli mu Namgyal Phuntsok, tłumacz  i koordynator wizyty, jest również działacz organizacji tybetańskich w Indiach oraz tybetańscy mnisi.

Duże zainteresowanie przybyłych gości wzbudziła wystawa fotograficzna „Tybet – kraj na Dachu Świata”. Autorem prac jest Łukasz Wall autor książki „Tybet”.
Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów „Dni Narodów Europy i Świata Tybet” w Skierniewicach. Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Liberatis” oraz Galeria dla Dzieci i Młodzieży „Kreska” w Skierniewicach.