Wesołych Świąt :)
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach życzy Państwu dobrych Świąt!

UWAGA!
grudnia

Dzisiejsze (6 grudnia) spotkanie z dr Kamilą Kasperską-Kurzawą zostaje odwołane z powodu choroby prelegentki.

Spotkanie z Romanem Czejarkiem w MBP w Skierniewicach
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Romanem Czejarkiem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, felietonistą, autorem książek.
Spotkanie zorganizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytam!
Zapraszamy 15 listopada 2016 r. o godz. 18.00 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Na spotkaniu będzie można kupić książki autora.

5. "Papierówka" - głosowanie
października

Od 25 października do 2 listopada 2016 r. można głosować na najlepsze prace w konkursie literackim „Papierówka”. Zapraszamy do zakładki KONKURSY.

Uwaga!
października

21 października (piątek) Filia nr 1 i Oddział dla Dzieci (Widok) będą czynne do godz. 17.00

Spotkanie z Marcinem Kydryńskim w MBP w Skierniewicach
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Marcinem Kydryńskim – radiowcem, fotografem, autorem piosenek, promujące jego książkę "Biel. Notaki z Afryki".
Zapraszamy 21 grudnia o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Konkurs na recenzję książki
listopada

„Głos Skierniewic i Okolicy” i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do udziału w konkursie na recenzję książki.

Zapraszamy wszystkich powyżej 15 roku życia do zrecenzowania dowolnej książki.
Na prace czekamy do 9 grudnia do godz. 15.00.
Prace należy dostarczyć do redakcji „Głosu Skierniewic i Okolicy”(ul. Sienkiewicza 1) lub przesłać na adres  konkursy@glossk.pl
Praca powinna być opatrzona danymi uczestnika: imieniem, nazwiskiem, miejscem zamieszkania oraz numerem telefonu kontaktowego.

Spotkanie z Wiesławem Żółtkowskim w MBP w Skierniewicach
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z publicystą gospodarczym Wiesławem Żółtkowskim. Temat spotkania to: Los zakładów przemysłowych w transformacji ustrojowej. Spotkanie poprowadzi dr Przemysław Potocki. Zapraszamy 8 listopada o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Spotkanie z Filipem Springerem w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach
października

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na spotkanie autorskie z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Autor ponownie odwiedza bohaterów swojej najnowszej książki, czyli byłe miasta wojewódzkie, tym razem promując „Miasto Archipelag”.

Zapraszamy 24 października o godz. 18.00 do Filii nr 1 MBP przy ul. Szarych Szeregów 6
(fot. Julianna Jonek)

Czytanie na zdrowie
października

Jak mogą Państwo od pewnego czasu obserwować, Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zainicjowała kolejne działanie tym razem skierowane do dzieci leżących w skierniewickim szpitalu.
W każdy czwartek o godz.16 skierniewiczanie czytają książki dzieciom przebywającym na Oddziale Dziecięcym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. S. Rybickiego.
W związku z tym MBP poszukuje wolontariuszy do „Czytania na zdrowie”. Wszystkim zainteresowanym dziękujemy i  prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP (ul. Reymonta 33) tel.: 46 832 47 94.

Maja Lunde
Błękit