Laura Ellen Anderson
Nie chcę mieć kręconych włosów

Dla przedszkolaków i młodszych szkolniaków. Wspaniała książka obrazkowa dla małych ludzi, którzy zawsze chcą tego, czego nie mogą mieć. Czy słyszeliście kiedyś, jak Wasze dziecko woła: O nie! Nie chcę mieć...!
Bohaterka tej książki oznajmia: O nie! Nie chcę mieć kręconych włosów! Są poplątane, nie do rozczesania, są i n n e! To po prostu niesprawiedliwe!
Bardzo chce mieć proste i błyszczące włosy. Do czasu, gdy spotyka małą dziewczynkę z taką właśnie jedwabistą fryzurą, która mówi, że wszystko, czego pragnie, to mieć... kręcone włosy,
Obie są tak samo zaskoczone. Zabawna opowieść o kochaniu tego, co mamy.
A także o włosach, całej masie włosów. W książkach "Nie chcę..." ważne jest: budowanie poczucia własnej wartości, rozumienie emocji, wsparcie w relacjach z rówieśnikami.

Vanessa Green Allen
Powiedz nie szkolnym dręczycielom. Poradnik dla dzieci i młodzieży
Andrzej Maleszka
Magiczne Drzewo. Pióro T-rexa