Orange dla bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach pozyskała od Fundacji Orange 7 337,81 zł.

Skierniewicka Biblioteka po raz kolejny realizuje program „Orange dla bibliotek”, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

Otrzymane środki przeznaczymy na edukację oraz popularyzację zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników Biblioteki, a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w głównej placówce i filiach.