Tydzień kultury japońskiej - wernisaż wystawy

10 maja 2010 r. odbył się wernisaż wystaw: "Suiboku-ga malarstwo tuszem Barbary Yoshida", "Fuji w obiektywie Mitsuhiro Yokoyama", "Piekno japońskiej tradycji". Słowo wstępne nt. Japonii i jej mieszkańców wygłosił Masakatsu Yoshida a o sztuce Suiboku-ga opowiedziała Barbara Yoshida.

10 maja 2010 r. odbył się wernisaż wystaw: "Suiboku-ga malarstwo tuszem Barbary Yoshida", "Fuji w obiektywie Mitsuhiro Yokoyama", "Piękno japońskiej tradycji". Słowo wstępne nt. Japonii i jej mieszkańców wygłosił Masakatsu Yoshida a o sztuce Suiboku-ga opowiedziała Barbara Yoshida.

Podczas spotkania obserwowaliśmy pokaz zakładania kimona w wykonaniu Yoko ASO i Tomoko SEKIGUCHI,  następnie obejrzeliśmy filmu "Ceremonia herbaty", który miał za zadanie duchowo przygotować gości na sam pokaz ceremonii. Po filmie uczestniczyliśmy w ceremonii parzenia herbaty (z degustacją) w wykonaniu Yoko Aso. Na zakończenie spotkania Masakatsu Yoshida i Tomoko Sekiguchi kaligrafowali dla każdego uczestnika życzenia pomyślności.