MBP | Skierniewice | Aktualnosci
"Na ratunek Ziemi"-Konkurs ekologiczny
marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach Filia 5 zaprasza do wzięcia
udziału w VII edycji konkursu ekologicznego „Na ratunek Ziemi”.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Kartą zgłoszeniową do konkursu jest praca plastyczna  nawiązująca do tytułu konkursu., którą należy dostarczyć do 17 kwietnia 2015 roku do Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach mieszczącej się przy alei Niepodległości 4.
Regulamin konkursu i bibliografia dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej – www.mbp.skierniewice.pl
Informacje : tel. 46 832 60 59
e-mail: filia_5@mbp.skierniewice.pl

Fantastyczna Noc w Bibliotece
listopada

Jeśli chciałbyś przenieść się do świata baśni i masz 7-10 lat zapraszamy 8 listopada 2014 o godz. 16.00 do Filii nr 2 MBP przy ul. Reymonta 33 na wspólne jego odkrywanie. Rodziców dzieci chętnych do udziału w zajęciach prosimy
o zgłaszanie danych osobowych dzieci do 31 października 2014 do Filii nr 2. Ilość miejsc ograniczona.

Impreza zorganizowana w ramach projektu „Fantastyczna jesień”. Patronat nad projektem dofinansowanym ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Patronat medialny przyjęli: Dziennik Łódzki, ITS, Głos Skierniewic i Okolicy, Radio RSC, portale internetowe: Skierniewice.naszemiasto.pl i skierniewickie.pl oraz TV Skierniewice.

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

17 października br. Miejska Biblioteka Publiczna będzie gościła
pana Marcina Pałasza, znakomitego pisarza książek dla dzieci.
Odbędą się dwa spotkania:
Godz. 9.00 – Oddział dla Dzieci MBP, ul. Szarych Szeregów 6
Godz. 11.00 – Filia Nr 2 MBP, ul. Reymonta 33

"AKADEMIA RODZICA"-„Biblioteka młodego czytelnika”
września

Zapraszamy młodych czytelników do udziału w zajęciach literacko-plastycznych „Biblioteka młodego czytelnika” w ramach miejskiego projektu „Akademia Rodzica”. Warunkiem korzystania z „Biblioteki młodego czytelnika” jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej MBP w Skierniewicach. W zajęciach mogą brać udział: dzieci od 3 do 4 roku życia (pod opieką rodziców lub opiekunów), dzieci w wieku 5-10 lat. Rodziców, którzy są zainteresowani projektem „Biblioteka młodego czytelnika” prosimy o zgłaszanie uczestnictwa dziecka do godziny 18 w piątek poprzedzający zajęcia we właściwej placówce (Oddział dla Dzieci lub Filia nr 2).

MIMOZAMI JESIEŃ SIĘ ZACZYNA-Konkurs muzyczny w Filii nr 2
sierpnia

Ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach w 2015 r.
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza w czasie ferii zimowych na zajęcia adresowane do wszystkich dzieci z naszego miasta. Zapraszamy na spotkania z literaturą, warsztaty plastyczne, zgaduj-zgadule, gry i zabawy do Oddziału dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6, do Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33, Filii nr 4 przy ul. Berlinga 6 i do Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4.

Finał konkursu 3.edycja "PAPIERÓWKI"
października

24 października o godz. 12.00  w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Szarych Szeregów 6, odbędzie się finał części plastycznej konkursu plastyczno-literackiego 3.edycja "Papierówki".

Konkurs zorganizowany jest w ramach projektu „Fantastyczna jesień”. Patronat nad projektem  dofinansowanym ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Patronat medialny przyjęli: Dziennik Łódzki, ITS, Głos Skierniewic i Okolicy, Radio RSC, portale internetowe: Skierniewice.naszemiasto.pl i skierniewickie.pl oraz TV Skierniewice.

Spotkanie autorskie z Joanną Olech
października

Filia nr 4 i 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na spotkanie autorskie z Joanną Olech pt. „Gdzie diabeł mówi do usług” -  autorką książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorką i publicystką.
Spotkanie odbędzie się 6 października 2014 r. o godzinie 10 w siedzibie Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4 i o godz. 12.00 w siedzibie Filii nr 4 przy ul. Berlinga 2

Akademia Jedi
września

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na warsztaty sztuk walki mieczem świetlnym „Akademia Jedi” prowadzone przez Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen „Utapau”. Spotkanie odbędzie się 18 września 2014 r. o godz. 10.00 w siedzibie Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4.

Patronat nad projektem „Fantastyczna jesień”, dofinansowanym ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa łódzkiego, objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Patronat medialny przyjęli: Dziennik Łódzki, ITS, Głos Skierniewic i Okolicy, Radio RSC, portale internetowe:  skierniewice.naszemiasto.pl i skierniewickie.pl oraz TV Skierniewice.

Skontrum w Filii nr 5
lipca

Od 14 lipca do 1 sierpnia 2014 r. wypożyczalnia w Filii nr 5 MBP mieszcząca się przy ul.al. Niepodległości 4 będzie nieczynna z powodu skontrum księgozbioru.

Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy do pozostałych placówek Biblioteki na terenie miasta.

Barbara Gawryluk
Pies na medal. Junior - opiekun osób starszych
Roald Dahl
Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta
Walliams David
Gang Godziny Duchów
Chapman Jane
Trzymaj mnie mocno
Misha Maynerick Blaise
Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?