„Biblioteka młodego czytelnika”
kwietnia

Zapraszamy młodych czytelników do udziału w zajęciach literacko-plastycznych „Biblioteka młodego czytelnika” w ramach miejskiego projektu „Akademia Rodzica”. Warunkiem korzystania z „Biblioteki młodego czytelnika” jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej MBP w Skierniewicach. W zajęciach mogą brać udział: dzieci od 3 do 4 roku życia (pod opieką rodziców lub opiekunów), dzieci w wieku 5-10 lat. Rodziców, którzy są zainteresowani projektem „Biblioteka młodego czytelnika” prosimy o zgłaszanie uczestnictwa dziecka do godziny 18 w piątek poprzedzający zajęcia we właściwej placówce (Oddział dla Dzieci lub Filia nr 2).

Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim
marca

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim– autorem książek dla dzieci.
Spotkanie odbędzie się 24 marca 2014 roku o godzinie 10.00 w siedzibie biblioteki aleja Niepodległości 4 .

Ferie zimowe w bibliotece
stycznia

Ferie zimowe w 2014 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznejim. Władysława Stanisława Reymontaw Skierniewicach.Zajęcia adresowane są do wszystkich dzieci z naszego miasta.Celem zajęć jest:- popularyzacja literatury dziecięcej wśród najmłodszych czytelników,- rozwijanie zdolności plastycznych,- pobudzanie wyobraźni i kształtowanie gustów czytelniczych,- rozwijanie kreatywności i samodzielnego myślenia.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Terechowicz i Wojciechem Cesarzem
października

W ramach projektu "Biblioteka kryminału" Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Terechowicz i Wojciechem Cesarzem – autorami książek dla dzieci.Spotkanie odbędzie się 29 października 2013 roku o godzinie 10.00 w siedzibie biblioteki przy ulicy Aleja Niepodległości 4 .

Konkurs muzyczny „ Piosenki Pana K.”
lipca

Filia nr 2 MBP przy ul. Reymonta 33 zaprasza do wzięcia udziału w konkursie muzycznym„Piosenki Pana K.”poświęconym życiu i twórczości Jonasza Kofty.  Wystarczy do 11 października 2013 r. zgłosić w Filii nr 2 swoje  dane osobowe. Regulamin konkursu,a także bibliografia dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej –www.mbp.skierniewice.plInformacje: e_mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl   tel. 46 832 47 94

„Biblioteka młodego czytelnika” w kwietniu
kwietnia

Oddział dla Dzieci i Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach w ramach projektu „Akademia Rodzica” zapraszają na spotkania dla dzieci i rodziców:

25.04.2014 r., godz. 17.00 (piątek) w Oddziale dla dzieci odbędą się zajęcia dla rodziców „Mnemotechniki w nauczaniu dzieci i młodzieży” - techniki szybkiego i łatwego zapamiętywania. Zajęcia prowadzi terapeuta Barbara Adwentowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach.

26.04.2014 r., godz. 11.00 (sobota) w Filii nr 2 odbędą się zajęcia „Wiosna Muminków”:
„Muminki i spółka” – prezentacja multimedialna o Tove Jansson i mieszkańcach Doliny Muminków,
głośne czytanie wybranych opowiadań, zajęcia plastyczne polegające na wykonaniu podobizn Muminków, kapelusza Włóczykija i torebki Mamy Muminka.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

28.04.2014 r., godz. 17.00 (poniedziałek) w Oddziale dla dzieci odbędą się zajęcia dla rodziców „Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania prof. Cieszyńskiej” - skuteczny sposób nabywania umiejętności czytania ze zrozumieniem. Zajęcia prowadzi terapeuta Małgorzata Puchalska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach.

Oddział dla Dzieci MBP, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60, oddzial@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 2 MBP, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, filia_2@mbp.skierniewice.pl

"NA RATUNEK ZIEMI "-Konkurs ekologiczny w Filii numer 5
marca

Miejska Biblioteka Publiczna imienia Władysława Stanisława Reymonta

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Kartą zgłoszeniową do konkursu jest praca plastyczna  nawiązująca do tytułu konkursu., którą należy dostarczyć do 18 kwietnia 2014 roku do Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach mieszczącej się przy alei Niepodległości 4.
Regulamin konkursu i bibliografia dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej – www.mbp.pl
Informacje : tel. 46 832 60 59
e-mail: filia_5@mbp.skierniewice.pl

Straaaszna noc w bibliotece
listopada

Zapraszamy na "Straaaszną noc w bibliotece" zorganizowaną w ramach projektu Biblioteka kryminału.

Jeśli lubisz tajemnice i zagadki detektywistyczne i masz 8-12 lat zapraszamy 16 listopada 2013 r. o godz. 16.00 do Filii nr 2 MBP na wspólne ich odkrywanie. Rodziców dzieci chętnych do udziału w zajęciach prosimy o zgłaszanie danych osobowych dzieci do 8 listopada 2013 do Filii nr 2 przy. ul. Reymonta 33.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.mbp.skierniewice.pl oraz na miejscu w bibliotece.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek
października

Oddział dla Dzieci  MBP zaprasza 23.10.2013 r.  na spotkanie z  Agnieszką Frączek, pisarką, autorka książki  „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”.

Wakacje w Bibliotece
lipca

Oddział dla Dzieci  -  ul. Szarych Szeregów 6 (os. Widok), tel. 46 833 58 60, zajęcia będą odbywały się we wtorki
i czwartki w godz. 12.00  - 14.00.
Filia nr 2 – ul. Reymonta 33 (MCK), tel. 46 832 47 94, zajęcia będą odbywały się we wtorki i czwartki w godz. 10.00 – 12.00
Filia nr 4 – ul. Berlinga 2 (os. Rawka), tel. 46 833 10 23, zajęcia będą odbywały się w godz.12.00 – 14.00
Filia nr 5 -  Aleja Niepodległości 4 (CKU), tel. 46 832 60 59, zajęcia będą  rozpoczynały się  o  godz. 10.00

Antonina Kasprzak