WAKACJE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKIERNIEWICACH
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na zajęcia w czasie wakacji do placówek:

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60, e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 2, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 4, ul. Berlinga 2, tel. 46 833 10 23, e-mail: filia_4@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 5, al. Niepodległości 4, tel. 46 832 60 59, e-mail: filia_5@mbp.skierniewice.pl

Zbiórka książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w zbiórce książek o tematyce przygodowo-podróżniczej  w ramach akcji „Książka w przestrzeni miejskiej”.

Książki można przynosić do każdej placówki MBP. Książki opatrzone nalepkami trafią do różnych instytucji, np. kino, przychodnie, urzędy na terenie miasta itp. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier
maja

13 maja 2015 r. w Oddziale dla Dzieci i Filii 1 MBP odbędą się dwa spotkania autorskie z panią Katarzyną Majgier.

WYBIERAM BIBLIOTEKĘ
maja

Już po raz dwunasty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku tydzień ten przebiegał będzie  ph. „Wybieram bibliotekę”. Zapraszamy do wszystkich placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej od 7 do 15 maja 2015 r.

Konkurs internetowy - "Przygodomaniacy"
marca

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach rozpoczyna konkurs internetowy dla dzieci „Przygodomaniacy”. Pierwsze pytanie brzmi:

Podaj tytuł i autora książki przygodowo-podróżniczej, której bohaterem jest Kazimierz Nowak, podróżnik samotnie przemierzający Afrykę.

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres oddzial@mbp.skierniewice.pl
Na odpowiedzi czekamy do 31 marca br.
Nazwisko zwycięzcy pierwszej odsłony konkursu zostanie zamieszczone 1 kwietnia 2015, na naszej stronie internetowej (www.mbp.skierniewice.pl w zakładce „Dla Dzieci”).
Po nagrodę prosimy zgłosić się 2 kwietnia br.

czerwca

W okresie wakacyjnym (od 29 czerwca2015r. do 29 sierpnia 2015r.) następują zmiany godzin otwarcia wszystkich placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.

"Przygodomaniacy"-konkurs internetowy dla dzieci
maja

Kolejne pytanie w naszym konkursie internetowym dla dzieci „Przygodomaniacy”.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim
maja

Oddział dla Dzieci i Filia nr 4 MBP  zapraszają 12 maja 2015 r. na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim -  podróżnikiem i autorem książek dla dzieci .

Tajemnica zaginionych liter
kwietnia

21 kwietnia 2015 r. w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 2 MBP odbędą się dwa spektakle teatralne dla dzieci pt. „Tajemnica zaginionych liter” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki  „Maska” z Krakowa.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim
marca

Filia nr 2 i 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim -  podróżnikiem i autorem książek dla dzieci .
Spotkanie odbędzie się 10 marca 2015 roku o godzinie 10 w siedzibie Filii nr 2  przy ul. Reymonta 33 i o godz. 12 w Filii nr 5 przy al. Niepodległości 4.

Vanessa Green Allen
Powiedz nie szkolnym dręczycielom. Poradnik dla dzieci i młodzieży
Andrzej Maleszka
Magiczne Drzewo. Pióro T-rexa