Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą
maja
W ramach projektu "Biblioteka kryminału" Filia nr 4 i 5 MBP w Skierniewicach zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą - rysownikiem i autorem książek dla dzieci. Spotkanie odbędzie się 21 maja 2013r., godz.10.00, al. Niepodległości 4 i godz.12.00, ul.Berlinga 2( Rawka)
Kolorowe łamigłówki
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach projektu " Biblioteka kryminału " ogłasza konkurs plastyczny  "Kolorowe Łamigłówki". Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy uczniowie skierniewickich szkół podstawowych. Formą prac wykonanych przez uczniów ma być ilustracja do powieści, opowiadania lub filmu o tematyce detektywistycznej. Termin nadsyłania prac do 24 maja 2013 r.

Na ratunek Ziemi
marca

Filia nr 5 MBP ogłasza II etapowy konkurs ekologiczny „Na ratunek Ziemi”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów skierniewickich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do 12 kwietnia 2013 roku do organizatora konkursu plakatu o dowolnej tematyce ekologicznej.

Ferie z kryminałem
lutego

W ramach projektu „Biblioteka kryminału” placówki dziecięce Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowały liczne atrakcje dla dzieci biorących udział w zajęciach feryjnych w bibliotece.Oddział dla Dzieci przybliżył małym gościom postać detektywa Pozytywki.W Filii nr 2 tworzono postać ulubionego detektywa z pomocą prezentacji multimedialnej „Galeria detektywów”.W Filii nr 4 dzieci przeniosły się do Krainy Deszczowców w poszukiwaniu porwanego Baltazara Gąbki.Filia nr 5, z plastyczką Anną Pokorą, zaprosiła do „Miasta szpiegów”. Dzieci tworzyły potwora z Sierra Nevada i wykonywały portret pamięciowy groźnego przestępcy.

" Noc z detektywem Kefirkiem "
maja

W ramach projektu "Biblioteka kryminału" 17 maja br.na godz. 17 .oo zapraszamy dzieci w wieku 10-12 lat do Oddziału dla Dzieci MBP. na "Noc w bibliotece".

Teatrzyk " Maska "- Magiczna księga
kwietnia
 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Oddziale Dla Dzieci i Filii nr 2 MBP, odbędzie się spektal Teatru "Maska" z Krakowa, zatytułowany "Magiczna księga ".
Ferie w Bibliotece 2013
lutego

Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60, zajęcia rozpoczynają się o godz. 12.00
Filia nr 2, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00