„Mała Książka - Wielki Człowiek”- kampania w MBP w Skierniewicach
stycznia

Filie dziecięce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach włączył się do pilotażowego projektu dla trzylatków realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka - Wielki Człowiek”, który zaczyna się od września 2018 roku.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Mała Książka - Wielki Człowiek”, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Eliza Piotrowska
Tupcio Chrupcio. Mama idzie do pracy