Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w MBP w Skierniewicach

8 września 2018 r. września Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach wzięła udział w 7. edycji gólnopolskiej akcji promującej klasykę literatury polskiej.

Fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego czytali znani skierniewiczanie: Dorota Rutkowska (posłanka na sejm RP), Jarosław Chęcielewski (zastępca Prezydenta Miasta), Andrzej Melon (Przewodniczący Rady Miasta), Dariusz Chęcielewski (Wiceprzewodniczący Rady Miasta), Anna Wolińska (naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta), Mariola Oporska (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej), Anna Traut-Seliga (wykładowczyni, nauczycielka, pasjonatka fantastyki), Paulina Wodnicka (redaktor naczelna Radia RSC), Renata Libera (instruktorka teatralna), Mariusz Wielgosz (rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej), Maciej Pigoń (lekarz).

Wydarzenie uświetnił zespół "Bez recepty" oraz inscenizacja jednej ze scen w interpretacji Dominiki Dawidowicz i Michała Łukasiewicza.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy