IBUK LIBRA nowa usługa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do korzystania z czytelni internetowej ibuk.pl

Platforma ibuk.pl zapewnia dostęp do elektronicznych wersji książek publikowanych przez kilkadziesiąt wydawnictw. Baza zawiera pełne teksty publikacji, łącznie jest ich 867. Każdy tytuł może być czytany jednocześnie przez 5 osób. Baza czytelni ibuk.pl nie zezwala na kopiowanie i drukowanie treści udostępnianych książek.
Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.
Dostęp do publikacji z sieci bibliotecznej na stronie libra.ibuk.pl
Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.
Z dostępu do elektronicznych wersji książek z sieci bibliotecznej można korzystać w placówkach:

Czytelnia przy ul. Mszczonowskiej 43 a,
Filia nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6,
Odział dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6,
Filia nr 2 przy ul. Reymonta 33,
Filia nr 4 przy ul. Berlinga 2,
Filia nr 5 przy al. Niepodległości 4.

Dostęp do publikacji spoza sieci bibliotecznej na stronie libra.ibuk.pl.

Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej na terenie Skierniewic

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach podpisała umowę pozwalającą jej użytkownikom na korzystanie z serwisu IBUK LIBRA. MBP i 23 inne biblioteki utworzyły porozumienie, w myśl którego stworzono na platformie IBUK LIBRA E-booki Bibliotek Województwa Łódzkiego. Do końca września 2015 r. czytelnicy biblioteki będą mieli dostęp do elektronicznej wersji książek opublikowanych przez kilkadziesiąt wydawnictw. Baza zawiera pełne teksty publikacji, łącznie jest ich 867.