Spotkanie z Mają Lidią Kossakowską i Jarosławem Grzędowiczem

W ramach projektu „Fantastyczna jesień” Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Mają Lidią Kossakowską i Jarosławem Grzędowiczem, niezwykle popularnymi autorami prozy fantastycznej. Spotkanie, które odbędzie się 30 października o godz. 19.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a, poprowadzi Magdalena Włochacz.

Na spotkaniu będzie można kupić książki autorów.

Patronat nad projektem „Fantastyczna jesień” dofinansowanym ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, objął Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski. Patronat medialny przyjęli: Dziennik Łódzki, ITS, Głos Skierniewic i Okolicy, Radio RSC, portale internetowe: Skierniewice.naszemiasto.pl i skierniewickie.pl oraz TV Skierniewice.

Maja Lidia Kossakowska  - absolwentka archeologii, pisarka fantasy. Archeologia nauczyła ją odkrywać i odtwarzać światy, rozbudowała wyobraźnię, nauczyła myślenia fabularnego, które umiejętnie wykorzystała realizując dokumentalne programy telewizyjne i podejmując pierwsze próby literackie. Zadebiutowała w 1997 r. opowiadaniem „Mucha”. Zdobywczyni Śląkfy i dwukrotnie Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Wydała m.in. Zakon Krańca Świata, Rudą sforę, Siewcę wiatru, Zbieracza burz, a ostatnio powieść Takeshi Cień Śmierci.

Jarosław Grzędowicz  -  pisarz fantasy. Projektant najpopularniejszego wśród fantastów ogrodu, łowca nagród uhonorowany Śląkfą, Sfinksem (dwukrotnie) i Nagrodą im. Janusza A. Zajdla (trzykrotnie). Współzałożyciel magazynu literackiego „Fenix”. Felietonista „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Redaktor rubryki naukowo-cywilizacyjnej w „Gazecie Polskiej”. Tłumacz gier i komiksów. Opublikował m.in. Księgę jesiennych demonów, Pana Lodowego Ogrodu, Popiół i kurz.