Spotkanie autorskie z Michałem Ogórkiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Michałem Ogórkiem, dziennikarzem, felietonistą, autorem książek.
Spotkanie zorganizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytam!
Zapraszamy 3 grudnia 2014 r. o godz. 19.00 do siedziby MBP przy ul. Mszczonowska 43 a. Wstęp wolny!

Na spotkaniu będzie można kupić książki autora.

Michał Ogórek (ur. w 1955 r. w Katowicach). Dziennikarz, felietonista, autor książek, krytyk filmowy i satyryk. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Śląskim. W latach 80. pisał w „Przeglądzie Technicznym”, a od 1989 r. jest stałym felietonistą Gazety Wyborczej”. Od 2004 r. związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL. Współpracuje z Polskim Radiem. Wydał m.in.: Przewodnik po Polsce, Najlepszy ogórek, czyli kalendarz na każdy rok, Urok lat minionych, Kiełbasa i sznurek (współautor Jerzy Bralczyk), Z prądem i pod prąd. Ostatnia dekada PRL-u, Polska Ogórkowa. Podręcznik dla wszystkich klas.