Spotkanie z Bożeną Klejny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie ze skierniewicką poetką Bożeną Klejny. Spotkanie zorganizowane w ramach projektu Slalom poetycki poprowadzi Łukasz Saptura, dziennikarz i historyk. Zapraszamy 15 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Na spotkaniu będzie można kupić tomiki poezji Bożeny Klejny.

W ramach projektu Slalom poetycki Miejska Biblioteka w Skierniewicach gościła: Elżbietę Pietrzak, Darka Foksa, Magdalenę Grajnert, Adama Mastalerza, Wiesławę Maciejak.

Bożena Klejny – z zawodu lekarz pulmonolog, członkini Unii Polskich Pisarzy Lekarzy, w latach 1990-1999 jej sekretarz. Pierwsze zbiory wierszy wydała w 1987 roku (Czytam świat oraz Wiersze dla dzieci). Z myślą o najmłodszym czytelniku powstały również zbiory Kołysanka dla synka (1994) i Torba Pani Kangurowej (1997). Ponadto opublikowała zbiory fraszek Zezem i pod włos (1993) oraz Od A do Ziet (1994). Zbiór liryków ukazał się w tomikach Miniatury poetyckie (1991), Myśli o zmierzchu (1994), Zbieranie słów (1996), Autoportret (2001), Babie lato (2007). Ostatni jej tomik Na styku dnia i nocy wydała Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach w 2012 r. Autorka publikowała również na łamach czasopism literackich i w wydawnictwach zbiorowych. Jest  odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz medalem „Przyjaciel dziecka”.