Narodowe Czytanie 2019

7 września 2019 r. września Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach wzięła udział w 8. edycji gólnopolskiej akcji promującej klasykę literatury polskiej.

Fragmenty utworów Brunona Schulza, Stanisława Lema i Darka Foksa czytali: Dorota Rutkowska (posłanka na sejm RP), Jarosław Chęcielewski (zastępca Prezydenta Miasta Skierniewice), Agata Niedziółka (Dyrektor Muzeum Historycznego Skierniewic), Anna Janus (Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa),  Mariusz Wielgosz (zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach), Darek Foks (poeta, prozaik, scenarzysta), Marek Zając (prawnik, aktor Teatru Com.pl.ex), Przemysław Rybicki (rzecznik prasowy UM).

Oprawę muzyczną zapewnili: Piotr Baran, Alicja Baran, Zuzanna Baran.

Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy