„Historia wspólnych wyrzeczeń – miłość” spektakl poetycko-muzyczny w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spektakl poetycko-muzyczny „Historia wspólnych wyrzeczeń – miłość”. Poezję Teresy Ferenc i Zbigniewa Jankowskiego recytować będą  Teresa Makarska i Włodzimierz Galicki, a całość dopełnia jazzowa oprawa muzyczna Piotra Barona.

Teresa Makarska - Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.
Pracowała w teatrach: Bałtyckim Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie – Słupsku, Powszechnym i Nowym w Łodzi. Aktualnie gra gościnnie w sztuce „Zwariować można” Michała Rosińskiego w Teatrze Małym w Łodzi.

Włodzimierz Galicki - Pomysłodawca, szef artystyczny i od 6 lat współorganizator comiesięcznych spotkań z "Poezją w kamienicy" odbywających się w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi. Od przeszło 30 lat popularyzujący poezję, pracujący nad słowem, przygotowujący młodzież do konkursów recytatorskich, sam czytający poezję, twórca scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich. Świetny interpretator poezji.

Piotr Baron - Saksofonista, kompozytor i pedagog. Współpracował z wszystkimi liczącymi się polskimi i zagranicznymi jazzmanami, m.in.: Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Bo Stiefem, Jasperem Van’t Hofem, Alem Porcino, Billy Harper, David Murray’em, Kevinem Mahogany i wielu innymi. Nagrał dotąd ponad 80 płyt. Aktualnie Piotr Baron koncertuje intensywnie w Polsce i Europie ze swoim kwintetem, a także gościnnie z innymi wiodącymi grupami jazzowymi.