Zaczarowany świat Adama Michałowskiego

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Zaczarowany świat Adama Michałowskiego”. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu „Artyści regionu i nie tylko”.

Wystawa czynna od 5 lipca do 30 sierpnia w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43a w godzinach pracy biblioteki.

Adam Michałowski – malarz, rysownik, rzeźbiarz. Tworzy z potrzeby serca i natchnienia. Uwiera go wszechogarniająca komercjalizacja i tandeta świata, więc poprzez malowanie próbuje tworzyć alternatywną rzeczywistość – świat bajkowy, magiczny, ciepły, gdzie spełniają się marzenia i można wrócić do czasów dzieciństwa. Jego mottem jest zdanie "Wielkim człowiekiem jest ten, kto nie zatracił serca dziecka".

W 2003 r. brał udział w Samowolce Artystycznej Zbyszka Gradowskiego. Zdobył I miejsce i nagrodę publiczności podczas wystawy malarstwa artystów nieprofesjonalnych „Dary Natury, piękno utrwalone” w 2005 r.