Aktualności

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BEATĄ OSTROWICKĄ
24 marca 2011 r. w Filii nr 2 i Filii nr 5 MBP odbyło się spotkanie z Beatą Ostrowicką, autorka książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu brali udział uczniowie klas III a i III c Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach. Ostrowicka nie tylko opowiadała słuchaczom o swojej twórczości, ale na krótką chwilę przeniosła ich do innej epoki. Stało się tak za sprawą XVII – wiecznych zagadek, które gość zadał uczestnikom spotkania. Mimo dużego upływu czasu od ich powstania młodzi czytelnicy nie mieli problemu z rozwiązaniem łamigłówek. W trakcie rozmowy z młodzieżą okazało się, iż niektórzy uczniowie również próbują swoich sił w pisaniu opowiadań oraz wierszy.

Beata Ostrowicka, pisarka, autorka powieści dla dzieci i młodzieży. Mieszka w Krakowie.

Debiutowała w 1995 r. powieścią  Niezwykłe wakacje (książka wyróżniona nagrodą sezonu wydawniczego IKAR 95 oraz przez Polską Sekcję IBBY). Laureatka kilku innych nagród, w tym wpis na Listę Honorową im. H. Ch. Andersena. W 2000 r. odbyła się premiera jej sztuki, napisanej na podstawie Strychowych opowieści. Niektóre książki zostały przetłumaczone na języki obce. Wiele powieści uzyskało kwalifikacje do utrwalenia na taśmie magnetofonowej i systemem Braille'a, w celu udostępnienia ich dzieciom niewidzącym.

Współpracuje z „Misiem” i „Świerszczykiem”. Od 2001 r. związana jest z wydawnictwem Literatura.

Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a w latach 2000-2004 pełniła funkcję członka Zarządu Oddziału Krakowskiego SPP. Od 2006 należy do Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia IBBY.

 

Twórczość literacka: 

 

Kraina Kolorów - Księga Nadziei

Kraina kolorów - Księga intryg,

Świat do góry nogami,

Zaledwie kilka dni.

Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole

Opowieści ze starego strychu

Zła dziewczyna

Tajemnica szkatułki,

Ale ja tak chcę!

Bobek, wyprawa i rzeczy w sam raz

Niezwykłe wakacje

Eliksir przygód

Mój kochany Kotopies