Aktualności

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ KOSMOWSKĄ

24 marca 2011 r. w Filii Nr 1 i Oddziale dla Dzieci MBP odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorka powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I B LO oraz klasy I H Technikum Hotelarskiego w ZSZ nr 3 w Skierniewicach.

Barbara Kosmowska, pracuje w Zakładzie Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku, współpracuje z czasopismem „Guliwer”. Jej pierwsza powieść Głodna kotka wydana została w roku 2000. W 2001 r. ukazał się Teren prywatny, w 2002 Prowincja, Gobelin i Buba; w 2003 W górę rzeki, w 2004 Niebieski autobus, w 2005 książka Myślinki. Napisała również powieści Pozłacana rybka, Hermańce,  Puszka oraz Buba – sezon ogórkowy.

Kilka powieści zdobyło prestiżowe wyróżnienia: książka Teren prywatny, nazywana najbardziej kobiecą powieścią Barbary Kosmowskiej, w 2001 wygrała konkurs literacki pod nazwą „Dziennik polskiej Bridget Jones” zorganizowany przez wydawnictwo Zysk i S-ka. Buba w 2002 r. zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni” zorganizowanego przez wydawnictwa Muza i Media Rodzina. Książka Pozłacana rybka zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Barbara Kosmowska jest także autorką słuchowisk dla dzieci i młodzieży.