Wiesława Maciejak (1942–2022)

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach ze smutkiem informuje o śmierci skierniewiczanki Wiesławy Maciejak.

Wiesława Maciejak - literatka, społeczniczka, aktywnie działająca w Związku Sybiraków, Stowarzyszeniu Diabetyków. Niestrudzona dokumentalistka życia społecznego Skierniewic; współpracowała z lokalną prasą, skierniewickimi szkołami, Radiem RSC, bibliotekami powiatu skierniewickiego i portalami internetowymi. W 2017 r. nadano jej tytuł Zasłużony dla Miasta Skierniewice.

Autorka: Tak było w Skierniewicach, Skierniewice 2004

Moje niepokoje, Skierniewice 2005

Żywot maszyny do szycia 2006 (opowiadanie nagrodzone w konkursie „Życie jest powieścią” organizowanym przez I Program Polskiego Radia)

A życie się toczy, Prószyński Media 2016