Spotkanie i koncert Tymona Tymańskiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach oraz Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zapraszają na literacko-muzyczne spotkanie z Tymonem Tymańskim. Czekamy 23 kwietnia od godz. 18 w atrium CKiS przy ul. Reymonta 33.

Tymon Tymański to nie tylko songwriter, producent, twórca muzyki filmowej czy okazjonalny aktor. Trójmiejski twórca od lat flirtuje z literaturą, felietonistyką i scenopisarstwem.

Wydana w grudniu 2021 r. książka pt. „Sclavus” to jego późny debiut beletrystyczny, w którym autor snuje frapującą opowieść o głośnej happenerskiej formacji Totart, wplatając weń historię trudnego dojrzewania, pierwszych miłości oraz muzycznych początków. Narracja obejmuje lata 1983-1989, choć pełno w niej typowych dla Tymańskiego współczesnych wtrętów, dygresji i anegdot, które żyją samodzielnym życiem. Spotkanie autorskie z Tymonem to szansa zapoznania się z artystą, jego najnowszym dziełem oraz wysłuchania recitalu solowego, w którym nastąpi prezentacja tzw. tryptyku sowizdrzalskiego – głównie piosenek z płyt „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”, „Wesele” i „Polskie gówno”.

Spotkanie autorskie z Tymonem Tymańskim, które odbędzie się w holu CKiS, poprowadzi Agnieszka Kutermankiewicz (MBP). Wstęp wolny, rozpoczęcie spotkania 18:00.

Po spotkaniu zapraszamy do klimatycznego Atrium CKiS na koncert Tymona Tymańskiego. Koncert biletowany, rozpoczęcie: około 19:00.