Aktualności

Projekty MBP w Skierniewicach w Budżecie Obywatelskim

Prosimy o oddawanie głosów na projekty Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach:

3. Czytanie na ekranie
Zadanie będzie polegać na bezpłatnym dostępie do platformy oferującej 180 000 ebooków, audiobooków i synchrobooków w języku polskim, ukraińskim i angielskim. Platforma ta umożliwia korzystanie z nowych i różnych wydawnictw cyfrowych w formie abonamentu dla dużych grup czytelniczych.
 
7. Jasno i oszczędnie - poprawa jakości świadczonych usług przez Miejską Bibliotekę Publiczną
Modernizacja oświetlenia w Bibliotece służyć będzie poprawie estetyki wysłużonych pomieszczeń, odpowiedniemu doświetleniu księgozbioru oraz oszczędności w zużywaniu energii. Zadanie będzie polegać na:
- zaprojektowaniu oświetlenia,
- instalacji podwieszanego sufitu,
- instalacji oświetlenia.
Biblioteka jest jedynym centrum edukacyjno-kulturalnym i miejscem spotkań w tej części Skierniewic. Dlatego też należy zadbać o jej wizerunek i odpowiednie wyposażenie, służące czytelnikom przez kolejne lata.
 
31. GRAmy w bibliotece - zakup gier planszowych do korzystania na miejscu i do bezpłatnego wypożyczania do domu
Zadanie będzie polegało na zakupie kilkudziesięciu nowoczesnych gier planszowych o różnorodnej tematyce przeznaczonych dla każdej grupy wiekowej i społecznej. Ma to na celu zintegrowanie lokalnej społeczności i poszerzeniu oferty bibliotecznej.
Zakupione gry planszowe zostaną włączone do zbiorów biblioteki i będą bezpłatnie udostępniane mieszkańcom zarówno na miejscu w czytelni, jak i wypożyczane do domu. Powstanie nowa usługa – Wypożyczalnia gier planszowych – pierwsza tego typu w mieście. Ponadto w ramach zadania zorganizowany zostanie cykl spotkań z planszówkami w bibliotece.
 
48. Aktywny senior: trening asertywności, trening mózgu, sytuacje trudne - warsztaty w bibliotece.
Zadanie będzie polegało na przeprowadzeniu w bibliotece cyklu warsztatów dla seniorów, które poprawiają sprawność umysłu. Warsztaty prowadzone będą przez profesjonalnych trenerów. Praca nad logicznym myśleniem, pamięcią, kreatywnością, koncentracją i koordynacją wzrokowo-ruchową pomoże w utrzymaniu dobrego poziomu orientacji przestrzennej, uwagi i planowania. Warsztaty z treningu mózgu, treningu asertywności, treningu zachowań w sytuacjach trudnych, stymulacji obu półkul mózgowych wpłyną na opóźnienie zmian degeneracyjnych w układzie nerwowym seniorów.
 
Przypominamy: każdy może zagłosować na dwa projekty ogólnomiejskie i dwa lokalne.