Spotkanie z Piotrem Milewskim w MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i pisarzem Piotrem Milewskim.

Zapraszamy 7 maja o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a. Spotkanie poprowadzi Kazio Staszewski.

Piotr Milewski (ur. 1964) – absolwent Wydziału Prawa UW, dziennikarz, publicysta, pisarz. Od 1989 roku mieszka w Nowym Jorku. Pracował  m.in. dla Radia Zet, „Tygodnika Powszechnego”, „Przekroju”, nowojorskiego „Nowego Dziennika”. Brał udział w akcjach alternatywnych grup artystycznych ABC No Rio, Bowery Poetry Club i innych.
Zbiór opowiadań „Szkice glanem” był nominowany do Paszportu „Polityki”, a dwie powieści „Rok nie wyrok” i „Z cukru był król” do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.