Spotkanie z Darkiem Foksem

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach, Wydawnictwo Warstwy i pub Kwadrofonia zapraszają na promocję nowej książki poetyckiej Darka Foksa "Ludzie kultury", którą poprowadzi Maciej Robert. Zapraszamy 20 listopada (środa), godz. 19.00, pub Kwadrofonia, Rynek 32.

Darek Foks – poeta, prozaik, scenarzysta. Ostatnio opublikował "Wołyń Bourne’a", "Cafe Spitfire", "Pieśni o wszystkim" i ułożył "Zawrót głowy. Antologię polskich wierszy filmowych". Laureat m.in. Nagrody TVP Kultura i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, nominowany do Paszportu Polityki, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Maciej Robert – autor pięciu książek poetyckich i jednej krytycznej Perełki i skowronki. Adaptacje filmowe prozy Bohumila Hrabala. Jego wiersze tłumaczone były na język angielski, arabski, chorwacki, hiszpański, niemiecki, serbski, ukraiński i węgierski. Współpracownik „Polityki” i „Nowych Książek”. Prowadzi poświęcony literaturze środkowoeuropejskiej blog Czytam Centralnie. Łodzianin.