"Para-buch! Książka w ruch!" - podsumowanie projektu MBP w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach, jako jedna ze stu bibliotek w Polsce, brała udział w projekcie "Para-buch! Książka w ruch!" realizowanym we współpracy z Deutsche Telekom Stiftung.

Cele projektu:
• Promocja czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród młodszych dzieci (w wieku 3-10 lat)
• Kształtowanie umiejętności językowych młodszych dzieci (w wieku 3-10 lat)
• Rozwój zainteresowań młodszych dzieci (w wieku 3-10 lat) nauką i światem, który je otacza
• Zebranie doświadczeń i pomysłów na działania bibliotek popularyzujące naukę wśród młodszych dzieci (w wieku 3-10 lat), połączone z głośnym czytaniem.

W dniach 17-19 listopada 2020 r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt. Prelegentką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach była koordynatorka projektu Katarzyna Malinowska z Filii nr 4.