Aktualności

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ

16 listopada 2010 r. odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską, pisarką i dziennikarką:

o godz. 9.30 w Oddziale dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6,

o godz. 11.30 w Filii Nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

Karolina Małgorzata Piekarska urodziła się 24 lipca 1967 roku w Warszawie. Mieszka na Saskiej Kępie w domu po prababci Leokadii Karolinie z Przybytkowskich Adamskiej wraz z synem Maćkiem. Jak sama mówi całe jej życie związane jest z Warszawą. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pierwsze bardzo krótkie opowiadanie opublikowała jako 15-latka w Świecie Młodych.
Była uczestnikiem Warsztatów Literackich przy Staromiejskim Domu Kultury. Tam odkrył ją Andrzej Żmuda i w roku 1986 zaproponował druk "Dwanaście stron prezentuje" w miesięczniku społeczno-literackim "Okolice". Na Warsztatach Literackich w SDK pisać uczyli ją Tadeusz Żółciński, Leszek Żuliński, Tadeusz Moczarski, Marek Wawrzkiewicz i Roman Śliwonik.
W dziennikarstwie przeszła przez prawie wszystkie "szczeble kariery" pracując w różnych redakcjach prasowych i współpracując z TVP, a zwłaszcza z Warszawskim Ośrodkiem Telewizyjnym. Pisała do gazet w tym między innymi do takich jak: LUZ, Kobieta i Styl, Twój styl, Express Wieczorny, Sztandar Młodych, Mieszkaniec, Superexpress, Lider, Victor-gimnazjalista i Magazyn 13-tka.
W 1997 roku otworzyła własną jednoosobową działalność dziennikarską, czyli agencję PS-EDYTOR. Mimo, że ma na swoim koncie wiele programów i reportaży telewizyjnych w tym o Kaziku Staszewskim, o zespole TSA czy ulicznych grajkach to jednak pisanie jest tym co lubi robić najbardziej.

Autorka książek dla dzieci i młodzieży, których akcja rozgrywa się na Saskiej Kępie.

 

Twórczość:

  • Wzrockowisko 2002 , zbiór felietonów,
  • Klasa pani Czajki 2004,
  • Dziewiętnastoletni marynarz 2005, opublikowanie zbioru listów pisanych w latach 1923-1924 w Szkole Morskiej w Tczewie przez stryjecznego dziadka pisarki Zbigniewa Piekarskiego,
  • Tropiciele 2006,
  • Dzika 2007,
  • LO-teria 2010.