Aktualności

Wesołe rybki w filii nr 5
11
lipca

4 i 10 lipca w Filii nr 5 MBP odbyły się zajęcia plastyczne „Wesołe rybki”. Dzieci z półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach oraz uczestnicy indywidualni wykonywali z płyt DVD  różnokolorowe rybki.

Czytaj więcej >>
Osobliwości australijskiej fauny w filii nr 2
05
lipca

3 lipca w Filii nr 2 MBP odbyły się zajęcia plastyczne „Osobliwości australijskiej fauny”, podczas których dzieci wykonywały figurki zwierząt zamieszkujących Australię. W zajęciach uczestniczyli mali skierniewiczanie oraz dzieci z półkolonii zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Czytaj więcej >>
Morskie stwory w filii nr 5
04
lipca

2 i 3 lipca w Filii nr 5 MBP odbyły się zajęcia plastyczne „Morskie stwory”. Dzieci z półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach wykonywały z kartonowych kolorowych kółek zwierzęta żyjące w wodzie: ryby, raki, foki i morsy.

Czytaj więcej >>
Scontrum
20
czerwca

Od 2 do 31 lipca br. Wypożyczalnia Główna MBP mieszcząca się przy ul. Mszczonowskiej 43 a będzie nieczynna z powodu scontrum księgozbioru.

Od 23 do 27  lipca br. Czytelnia MBP mieszcząca się przy ul. Mszczonowskiej 43 a będzie nieczynna z powodu scontrum księgozbioru.

Od 1 do 31 sierpnia br. Oddział dla Dzieci MBP mieszczący się przy ul. Szarych Szeregów 6 będzie nieczynny z powodu scontrum księgozbioru.

Czytaj więcej >>
Wakacje w bibliotece 2012
19
czerwca

Filia  Nr 2  -  ul. Reymonta 33 (MCK), tel. 46 832 47 94, zajęcia będą odbywały się we wtorki i czwartki w godz.10.00-12.00.

Filia  Nr 4  -  ul. Berlinga 2 (os. Rawka), tel. 46 833 10 23, zajęcia będą odbywały się w godz. 12.00-14.00.

Filia nr 5 - al. Niepodległości 4 (CKU), tel. 46 832 60 59, zajęcia będą odbywały się od godz. 10.00.                            

Oddział dla dzieci  -  ul. Szarych Szeregów 6 (os. Widok) – nieczynna z powodu skontrum księgozbioru

Czytaj więcej >>
Uwaga
19
czerwca

W okresie wakacyjnym (od 2 lipca do 31 sierpnia) następują zmiany godzin otwarcia wszystkich placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
Wiosna z Akapit Press
06
czerwca

5 czerwca 2012 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie z Natalią Talarek przedstawicielem wydawnictwa Akapit Press w ramach akcji „Wiosna z Akapitem”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I b i III a ze Szkoły Podstawowej nr 5. Pani Natalia Talarek wprowadził dzieci w tajniki pracy wydawnictwa, zapoznała z procesem powstawania książki. W formie prezentacji multimedialnej zabrał uczestników spotkania w podróż po książkach o przygodach  Amy oraz Daizy Star. Spotkaniu towarzyszył kiermasz książek wydawnictwa Akapit Press.

Czytaj więcej >>
Noc w bibliotece z piłką nożną
02
czerwca

31 maja 2012 r. w Oddziale dla Dzieci MBP i Filii nr 2 MBP odbyła się impreza pt. „Noc w bibliotece z piłką nożną”. Imprezę poprowadził Dariusz Rekosz, autor książki Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi. Były gry, konkursy, pokaz slajdów i wyśmienita zabawa. Podczas spotkania można było nabyć książki Dariusza Rokosza i zdobyć jego autograf.

Czytaj więcej >>
Magiczna księga
01
czerwca

30 maja 2012 r. w Filii nr 2 MBP wystąpili aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa Alicja Górecka i Jarosław Rodzaj. Goście zaprezentowali dzieciom z Przedszkola nr 10 i nr 3 przedstawienie „Magiczna księga”, którego bohaterowie wędrowali przez świat baśni. Aktorzy poprzez grę na żywo i utrzymanie interaktywnego charakteru spektaklu, umożliwiającego udział widzów w widowisku, wyzwolili w dzieciach emocje. Brawom nie było końca.

Czytaj więcej >>
Skierniewicka Noc Muzeów
21
maja

19 maja 2012 r. mieszkańcy Skierniewic licznie włączyli się w ogólnopolską akcję Noc Muzeów zwiedzając wystawę „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku” w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Czytaj więcej >>
Skierniewice moje miasto
16
maja

Już po raz dziewiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku tydzień ten przebiegał ph. „Skierniewice moje  miasto”.
We wszystkich placówka MBP odbyły się warsztaty artystyczna ph. „Portret miasta”, prowadzone przez plastyka Annę. Zaprosiliśmy na wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. Znani skierniewiczanie czytali utwór Janusza Korczaka „Legenda o pieśni” Prowadzone były zajęcia plastyczne i warsztaty. Wszystkim spotkaniom towarzyszyło wspólne rozwiązywanie krzyżówek oraz mini-quizów związanych ze Skierniewicami.

Czytaj więcej >>
Z poezją przez wieki
11
maja

18 maja 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyła się poetycka noc w bibliotece. W wędrówkę „Z poezją przez wieki” zabrali nas: Teresa Makarska – aktorka Teatru Nowego w Łodzi i Włodzimierz Galicki – twórca scenariuszy poetyckich, doskonały interpretator poezji. Na saksofonie grał wybitny jazzman Piotr Baron. Na zakończenie wypuściliśmy skierki do nieba w barwach miasta: niebieskie, żółte i białe.

Czytaj więcej >>
Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku
10
maja

9 maja 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. Licznie przybyli goście mogli obejrzeć fotografie odzwierciedlające skierniewickie klimaty z II połowy  XX wieku wzbogacone o wiele eksponatów z tego okresu.

Czytaj więcej >>
Skierniewice moje miasto
30
kwietnia

Już po raz dziewiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włącza się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku tydzień ten przebiegał będzie  ph. „Skierniewice moje miasto”. Zapraszamy na wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. We wszystkich placówka MBP odbędą się warsztaty artystyczna ph. „Portret miasta”. Podczas warsztatów prowadzonych przez plastyka Annę Pokorę dzieci i młodzież będą szkicować piórkiem i lawować akwarelą skierniewickie kamieniczki. Znani skierniewiczanie będą czytali utwór Janusza Korczaka „Legenda o pieśni”.

Czytaj więcej >>
Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wiekuU
30
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. Na wystawie prezentujemy fotografie i eksponaty odzwierciedlające klimat Skierniewic z tego okresu. Materiały prezentowane na wystawie należą do mieszkańców, którzy odpowiedzieli na apel biblioteki i użyczyli swych pamiątek

Wystawa czynna od 7 maja do 31 sierpnia 2012 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

 

Czytaj więcej >>
Koszmarny konkurs czyli Karolek i inni
26
kwietnia

26 kwietnia 2012 r. w Filii nr 2 MBP odbył się finał konkursu czytelniczego „Koszmarny konkurs czyli Karolek i inni” poświęconego serii książek o przygodach Koszmarnego Karolka  i jego przyjaciół. Uczestnicy finału odpowiadali na wybrany  w drodze  losowania zestaw trzech pytań.

Czytaj więcej >>
Na ratunek Ziemi
25
kwietnia

25 kwietnia 2012 r. w Filii nr 5 MBP odbyło się finał dwuetapowego konkursu ekologicznego „Na ratunek Ziemi”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V-VI oraz gimnazjalnych. Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży, dostrzeganie zmian zachodzących w środowisku  oraz  rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska.

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem
24
kwietnia

24 kwietnia 2012 r. w Filii nr 5  i Filii nr 2 MBP odbyły się spotkania autorskie z Wiesławem Drabiskiem, znanym autorem książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 5 oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 8 w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
Każda biblioteka wychowuje swoich czytelników
20
kwietnia

19 marca 2012 r. Oddział dla Dzieci MBP rozpoczął cykl spotkań w ramach akcji „Każda biblioteka wychowuje swoich czytelników”. Pierwsze spotkania były poświęcone bajce o Czerwonym Kapturku. W zajęciach uczestniczyły przedszkolaki z osiedla Widok.

Czytaj więcej >>
Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. - promocja książki
19
kwietnia

18 kwietnia 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyła się promocja książki Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. Podczas spotkania prelekcję „Odchodzące krajobrazy” wygłosiła Maria Anacka-Łyjak, historyk sztuki, współautorka wstępu do albumu. Głos zabrali również Andrzej Kostusiak, skierniewicki kolekcjoner, Jacek Rutkowski, odpowiedzialny za opracowanie graficzne albumu oraz Andrzej Piotrowski, wykładowca historii fotografii i kolekcjoner.

Układ albumu omówiła i zilustrowała pokazem slajdów dyrektor Biblioteki Izabela Strączyńska.

Czytaj więcej >>