Aktualności

Na ratunek Ziemi
20
lutego

Filia nr 5 MBP ogłasza II etapowy konkurs ekologiczny pt. „NA RATUNEK ZIEMI”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do 10 kwietnia 2012 r. do organizatora konkursu plakatu o dowolnej tematyce ekologicznej.

Czytaj więcej >>
Koszmarny konkurs, czyli Karolek i inni
17
lutego

Filia nr 2 MBP ogłasza II etapowy konkurs czytelniczy „Koszmarny konkurs, czyli Karolek i inni”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II-IV szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 13 kwietnia 2012 r. do organizatora konkursu ilustracji do wybranej książki o przygodach Koszmarnego Karolka.

Czytaj więcej >>
Ferie w Bibliotece 2012
16
lutego

Podczas ferii zimowych Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała małym mieszkańcom Skierniewic wiele ciekawych zajęć. Zaprosiliśmy na warsztaty „Fashion fantasy – czarowny świat mody karnawałowej”, prowadzone przez Annę Pokorę. Zabrano dzieci w krainę fantasy i fantastyki, czytano wiersze, opowiadania i baśnie. Prowadzono zajęcia plastyczne, podczas których  malowano i wyklejano, tworzono różnymi technikami kocie podobizny, portrety istot fantastycznych, maski i kotyliony karnawałowe. Nie zabrakło również gier, zabaw, quizów i konkursów.

Czytaj więcej >>
Dawne bale i zabawy
19
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy prezentującej dawne bale i zabawy. Do wystawy, która zorganizowana została na podstawie scenariusza Romualda Morawskiego z Muzeum Historycznego m. st. Warszawy, wykorzystano materiały pochodzące z prasy z II połowy XIX w. 
Wystawa czynna od 19 stycznia 2012 r. do 29 lutego 2012 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej >>
Posalonowa prezentacja
01
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Posalonowa prezentacja”. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu „Artyści regionu i nie tylko” jest efektem współpracy z autorami wystawiającymi swoje prace w XIII Zimowym Salonie Sprzedaży. 
Wystawa czynna od 1 do 25 stycznia 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej >>
Mikołajkowo i bożonarodzeniowo
16
grudnia

Od 2 do 20 grudnia 2011 r. w Filii nr 5 MBP odbywały się konkursy mikołajkowe i bożonarodzeniowe. Najliczniejszą grupę w tym roku stanowiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy stroik i ozdobę choinkową. Napłynęło 21 prac a najładniejsze prace wykonali: Jaś Drozd, Rozalka Grobisz, Natalia Grębska, Mateusz Grębski i Agatka Smolnik.

Czytaj więcej >>
Bezdroża, lodowce i rum. Wędrówki po Ameryce Łacińskiej, promocja książki Joanny Morea
15
grudnia

14 grudnia 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się niezwykły wieczór z Joanną Morea i jej podróżą przez Amerykę Południową. Były slajdy, opowieści i rozmowy z podróżniczką, która jest znana nie tylko jako autorka promowanej książki, ale przede wszystkim jest uznaną wokalistką jazzową i smoothjazzową.
Po spotkaniu można było kupić książkę  Bezdroża, lodowce i rum. Wędrówki po Ameryce Łacińskiej oraz zdobyć autograf naszego gościa. 

Czytaj więcej >>
XIII zimowy salon sprzedaży 2011
01
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Skierniewicach zaprasza na wystawę "XIII Zimowy Salon Sprzedaży 2011". Wystawa czynna jest od 4 do 18 grudnia 2011 r. w godzinach pracy biblioteki. Prezentowane na wystawie obrazy można również zakupić.

Czytaj więcej >>
Życie i twórczość Janiny Porazińskiej
01
grudnia

10.grudnia 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy  „Życie i twórczość Janiny Porazińskiej”. Wzięło w nim udział 18 osób z terenu powiatu skierniewickiego. Po eliminacjach pisemnych odbyło się spotkanie z Hanną Skrzydło, która opowiadała o tradycjach wigilijnych.Laureaci i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Czytaj więcej >>
Konkurs świąteczny
25
listopada

Filia nr 5 MBP ogłasza konkurs na najładniejszy stroik  lub ozdobę choinkową. 
Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci do lat 15. Wykonane prace (techniką dowolną) prosimy przynosić do 15 grudnia 2011 r. do Filii nr 5 mieszczącej się w budynku CKU przy ul. Aleja Niepodległości 4.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 19 grudnia 2011 r. o godzinie 10:00 w siedzibie biblioteki.

Czytaj więcej >>
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25
listopada

25 listopada 2011 r. Filia nr 2 MBP obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku bohaterem tego dnia był najsłynniejszy polski misia czyli Miś Uszatek. Z tej okazji zaproszone dzieci z Przedszkola nr 8 wysłuchały kilku opowieści o Uszatku a następnie przystąpiły do mini konkursu na wykonanie kartki urodzinowej dla misia. Wszystkie prace zdobyły równorzędne pierwsze miejsce a przedszkolaki zostały nagrodzone pamiątkowymi kubkami z motywem misia.

Czytaj więcej >>
Magiczna noc w bibliotece
22
listopada

18 listopada 2011 r. w Oddziale dla Dzieci i Filii Nr 1 MBP odbyła się noc w bibliotece ph. „Świat  baśni Księcia Mandara”. Był to wieczór baśni, tańca, zagadek, konkursów i świetnej zabawy prowadzony przez Mandara Purandare. Uczestnicy byli w strojach baśniowych, spośród których wybrano i nagrodzono trzy najbardziej interesujące przebrania.

Dużo emocji wzbudziło odgadywanie tytułów baśni ukrytych w „kącikach bajkowych”, zawierających elementy scenografii do różnych znanych baśni.

Czytaj więcej >>
Drodzy mieszkańcy Skierniewic!
14
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do współtworzenia wystawy fotograficznej „Życie codzienne skierniewiczan z II połowy XX wieku”.
Poszukujemy fotografii odzwierciedlających klimat Skierniewic z II połowy XX w. Mogą to być zdjęcia z rodzinnego spaceru po mieście, pikniku w parku, dziecięcych zabaw na podwórku.
Prosimy osoby, które posiadają w swoich zbiorach zdjęcia ze wspomnianego okresu o przyniesienie ich lub przysłanie do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a do 30 grudnia 2011 r.
Fotografie prosimy opatrzyć imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego i w miarę możliwości opisem osób, sytuacji i miejsc przedstawionych na zdjęciu.

Czytaj więcej >>
V Festiwal Puls Literatury 2011 - Region
10
listopada

10 listopada 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach w ramach V Festiwalu Puls Literatury - Region zagościły klimaty hiszpańskie. Gościliśmy Krystynę Rodowską, autorkę antologii „Umocz wargi w kamieniu. Przekłady z poetów latynoamerykańskich”, a następnie wysłuchaliśmy koncertu „Canciones de mi vida” w wykonaniu zespołu Philomelos.

Czytaj więcej >>
Noc w bibliotece "Świat baśni Księcia Mandara"
09
listopada

18 listopada 2011 r. od godz. 18.00 do 21.00 Oddział dla Dzieci i Filia Nr 1 MBP zapraszają na „Noc w Bibliotece”. Będzie to magiczna impreza zatytułowana „Świat  baśni Księcia Mandara”. Uczestnikami będą dzieci w wieku 8 – 11 lat, każde w stroju baśniowym. Najpiękniejszy, najbardziej pomysłowy strój zostanie nagrodzony.

Czytaj więcej >>
Jak mogłem - Wiersze Czesława Miłosza
04
listopada

4 listopada 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się wieczór poezji. Liczna grupa miłośników poezji wysłuchała wierszy Czesława Miłosza w interpretacji Włodzimierza Galickiego i Dymitra Hołówki.  

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko
04
listopada

4 listopada 2011 r. w Filii nr 2 i Filii nr 5 MBP odbyło się spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, autorem książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I, II i VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach. Pisarz opowiadał o powstawaniu książek i warsztacie pisarskim. Dzieci miały okazję do wysłuchania fragmentów książek w interpretacji gościa z użyciem różnych rekwizytów np. budzika. Mali czytelnicy mieli do autora mnóstwo pytań, na które odpowiadał z ogromną cierpliwością oraz dowcipem.

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską
27
października

26 października 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie autorskie z Marią Ulatowską, autorką książek "Sosnowe dziedzictwo", "Pensjonat Sosnówka", "Domek nad morzem". Na spotkaniu można było kupić książki autorki oraz zdobyć jej autograf.

Czytaj więcej >>
Niebo z moich stron
25
października

27  października 2011r. w Filii nr 2 MBP odbył się finał konkursu muzycznego „Niebo z moich stron”. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Spośród 53 uczestników eliminacji pisemnych wyłoniono 18 finalistów, których zadaniem było odgadnięcie tytułów piętnastu fragmentów piosenek kompozytora.

Czytaj więcej >>
Islandia - W kraju Maskonura
12
października

12 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyły się prelekcje Andrzeja Piotrowskiego, podróżnika, wykładowcy historii fotografii i kolekcjonera, W spotkaniach uczestniczyli uczniowie z ZSZ nr 1 (klasa I UOŚ i III UOŚ) i ZSZ nr 3 w Skierniewicach. Prelegent opowiadał zebranym o podróży geologiczno-fotagraficznej na Islandię, o tym jak się mieszka w tym wyjątkowym kraju, jak się po nim podróżuje, co warto zobaczyć. Prelekcji towarzyszył pokaz przepieknych zdjęć z Islandii - kraju lodu i ognia.

Czytaj więcej >>