Aktualności

Skierniewice moje miasto
30
kwietnia

Już po raz dziewiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włącza się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku tydzień ten przebiegał będzie  ph. „Skierniewice moje miasto”. Zapraszamy na wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. We wszystkich placówka MBP odbędą się warsztaty artystyczna ph. „Portret miasta”. Podczas warsztatów prowadzonych przez plastyka Annę Pokorę dzieci i młodzież będą szkicować piórkiem i lawować akwarelą skierniewickie kamieniczki. Znani skierniewiczanie będą czytali utwór Janusza Korczaka „Legenda o pieśni”.

Czytaj więcej >>
Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wiekuU
30
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. Na wystawie prezentujemy fotografie i eksponaty odzwierciedlające klimat Skierniewic z tego okresu. Materiały prezentowane na wystawie należą do mieszkańców, którzy odpowiedzieli na apel biblioteki i użyczyli swych pamiątek

Wystawa czynna od 7 maja do 31 sierpnia 2012 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

 

Czytaj więcej >>
Koszmarny konkurs czyli Karolek i inni
26
kwietnia

26 kwietnia 2012 r. w Filii nr 2 MBP odbył się finał konkursu czytelniczego „Koszmarny konkurs czyli Karolek i inni” poświęconego serii książek o przygodach Koszmarnego Karolka  i jego przyjaciół. Uczestnicy finału odpowiadali na wybrany  w drodze  losowania zestaw trzech pytań.

Czytaj więcej >>
Na ratunek Ziemi
25
kwietnia

25 kwietnia 2012 r. w Filii nr 5 MBP odbyło się finał dwuetapowego konkursu ekologicznego „Na ratunek Ziemi”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V-VI oraz gimnazjalnych. Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży, dostrzeganie zmian zachodzących w środowisku  oraz  rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska.

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem
24
kwietnia

24 kwietnia 2012 r. w Filii nr 5  i Filii nr 2 MBP odbyły się spotkania autorskie z Wiesławem Drabiskiem, znanym autorem książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 5 oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 8 w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
Każda biblioteka wychowuje swoich czytelników
20
kwietnia

19 marca 2012 r. Oddział dla Dzieci MBP rozpoczął cykl spotkań w ramach akcji „Każda biblioteka wychowuje swoich czytelników”. Pierwsze spotkania były poświęcone bajce o Czerwonym Kapturku. W zajęciach uczestniczyły przedszkolaki z osiedla Widok.

Czytaj więcej >>
Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. - promocja książki
19
kwietnia

18 kwietnia 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyła się promocja książki Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. Podczas spotkania prelekcję „Odchodzące krajobrazy” wygłosiła Maria Anacka-Łyjak, historyk sztuki, współautorka wstępu do albumu. Głos zabrali również Andrzej Kostusiak, skierniewicki kolekcjoner, Jacek Rutkowski, odpowiedzialny za opracowanie graficzne albumu oraz Andrzej Piotrowski, wykładowca historii fotografii i kolekcjoner.

Układ albumu omówiła i zilustrowała pokazem slajdów dyrektor Biblioteki Izabela Strączyńska.

Czytaj więcej >>
Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej
17
kwietnia

17 kwietnia 2012 r.  Filia nr 2 MBP uczciła Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej połączony z urodzinami Stanisława Jachowicza poety, bajkopisarza, pedagoga. Z tej okazji dzieci z Przedszkola nr 8 wysłuchały najpopularniejszych utworów pisarza oraz rozwiązały krzyżówkę tematycznie z nimi związaną. Przedszkolaki szukały także błędów, które chochlik drukarski popełnił w tekście wiersza: „Chory kotek”.

Czytaj więcej >>
Poznajemy historię naszego miasta
14
kwietnia

12 kwietnia 2012 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie z Anną Majdą-Baranowską  w ramach cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie - 555 lat Skierniewic”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, którzy obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Skierniewicom oraz wysłuchali historię naszego miasta. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących Skierniewic, o których dzieci usłyszały po raz pierwszy.

Czytaj więcej >>
Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r.
10
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na promocję książki Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 r. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2012 r. o godzinie 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
Podczas spotkania będzie można kupić album.

Czytaj więcej >>
Cała Polska czyta dzieciom również po angielsku
05
kwietnia

5 kwietnia 2012 R. w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie ph. „Cała Polska czyta dzieciom również po angielsku”. Bajkę o Jasiu i Małgosi czytała po angielsku dzieciom z Przedszkola nr 10 Agnieszka Rogulska ze Szkoły Helen Doron w Skierniewicach. Przedszkolaki miały również okazję poznać angielskie nazwy warzyw i owoców, znanych im na co dzień oraz zawarły znajomość z Kangurkiem o imieniu Kangi.

Czytaj więcej >>
Poznajemy historię naszego miasta
30
marca

28 i 29 marca 2012 r. w Filii nr 1 MBP i Oddziale dla Dzieci MBP odbyły się spotkania w ramach cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie - 555 lat Skierniewic”.

W warsztatach multimedialnych prowadzonych przez Annę Baranowską (dyrektora Izby Historii Skierniewic) uczestniczyły dzieci z klasy II ze SP 4 i z klasy IV z Zespołu Szkół Integracyjnych oraz młodzież z Gimnazjum Integracyjnego i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
Wiosna z Akapit Press
24
marca

23 marca 2012 r.  w Filii Nr 1 i Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się spotkania z przedstawicielami wydawnictwa Akapit Press.
Wydawnictwo zaprosiło naszą bibliotekę do współorganizowania akcji „Wiosna z Akapit Press” polegającej na bezpłatnych spotkaniach wydawcy z młodymi czytelnikami, w dwóch grupach wiekowych: z dziećmi z klas 1-3 i 4-6 oraz z młodzieżą 13+.

Czytaj więcej >>
Malarstwo i rzeźba Wojciecha Przybyła
16
marca

16 marca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się wernisaż wystawy „Malarstwo i rzeźba Wojciecha Przybyła”. Wystawa prezentuje 25-letni dorobek artysty amatora. Licznie przybyli goście mieli możliwość zapoznania się z twórczością Wojciecha Przybyła. Tematem prac artysty są pejzaże utrzymane w ciepłych barwach.

 

 

Czytaj więcej >>
Skierniewiczanie przyłapani na czytaniu
08
marca

7 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał konkursu fotograficznego "Skierniewiczanie przyłapani na czytaniu". Inspiracją do przeprowadzenia konkursu stała się przypadająca w 2012 roku  – 555. rocznica nadania praw miejskich Skierniewicom. Podczas spotkania wybrano nagrodę publiczności a finalistom wręczono dyplomy i nagrody.
Przewodniczący Jury – Andrzej Piotrowski wygłosił prelekcję nt. tajników fotografowania portretów.

Czytaj więcej >>
Malarstwo i rzeźba Wojciecha Przybyła
29
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy „Malarstwo i rzeźba Wojciecha Przybyła”. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko" prezentuje malarstwo olejne oraz rzeźbę autorstwa Wojciecha Przybyła.

Wystawa czynna od 1 do 31 marca 2012 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej >>
Na ratunek Ziemi
20
lutego

Filia nr 5 MBP ogłasza II etapowy konkurs ekologiczny pt. „NA RATUNEK ZIEMI”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do 10 kwietnia 2012 r. do organizatora konkursu plakatu o dowolnej tematyce ekologicznej.

Czytaj więcej >>
Koszmarny konkurs, czyli Karolek i inni
17
lutego

Filia nr 2 MBP ogłasza II etapowy konkurs czytelniczy „Koszmarny konkurs, czyli Karolek i inni”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II-IV szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 13 kwietnia 2012 r. do organizatora konkursu ilustracji do wybranej książki o przygodach Koszmarnego Karolka.

Czytaj więcej >>
Ferie w Bibliotece 2012
16
lutego

Podczas ferii zimowych Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała małym mieszkańcom Skierniewic wiele ciekawych zajęć. Zaprosiliśmy na warsztaty „Fashion fantasy – czarowny świat mody karnawałowej”, prowadzone przez Annę Pokorę. Zabrano dzieci w krainę fantasy i fantastyki, czytano wiersze, opowiadania i baśnie. Prowadzono zajęcia plastyczne, podczas których  malowano i wyklejano, tworzono różnymi technikami kocie podobizny, portrety istot fantastycznych, maski i kotyliony karnawałowe. Nie zabrakło również gier, zabaw, quizów i konkursów.

Czytaj więcej >>
Dawne bale i zabawy
19
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy prezentującej dawne bale i zabawy. Do wystawy, która zorganizowana została na podstawie scenariusza Romualda Morawskiego z Muzeum Historycznego m. st. Warszawy, wykorzystano materiały pochodzące z prasy z II połowy XIX w. 
Wystawa czynna od 19 stycznia 2012 r. do 29 lutego 2012 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej >>