Aktualności

Dzień głośnego czytania
30
września

29 września z okazji Dnia Głośnego Czytania Filia nr 2 i Oddział dla Dzieci MBP zaprosiły dzieci z Przedszkola nr 1,  4,  8 i Milenium na spotkanie z książką. Mali czytelnicy śpiewali piosenki, z zainteresowaniem wysłuchali bajek Joanny Papuzińskiej i Czesława Janczarskiego a następnie wywiązała się dyskusja na temat przeczytanych bajek.

Czytaj więcej >>
Islandia - kraj maskonura w fotografii Andrzeja Piotrowskiego-wernisaż
21
września

21 września 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Piotrowskiego. Spotkaniu towarzyszył pokaz zdjęć z wyprawy geologicznej na Islandię.

Czytaj więcej >>
Islandia - kraj maskonura w fotografii Andrzeja Piotrowskiego
15
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia  zdjęć Andrzeja Piotrowskiego, podróżnika, wykładowcy historii fotografii, autora artykułów popularnonaukowych.
Wystawa czynna od 15 września do 14 listopada 2011 r.  w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

 

 

Czytaj więcej >>
Wojciech Krawczyk malarstwo
15
września

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Wojciecha Krawczyka. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko" pochodzie z kolekcji BWA w Skierniewicach. Wystawa czynna od 15 września do 14 października 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej >>
Wakacje w bibliotece
22
sierpnia

W czasie wakacji MBP zorganizowała dla dzieci zajęcia plastyczne i literackie, pogadanki, gry i zabawy. Uczestnicy zajęć wprowadzeni zostali w magiczny świat Bliskiego i Dalekiego Wschodu, czytano bajki, układano i rozwiązywano rebusy, krzyżówki, zagadki, łamigłówki. Podczas bibliotecznych wędrówek dzieci wybrały się również z wizytą w kosmos.

Czytaj więcej >>
Niebo z moich stron
26
czerwca

Filia nr 2 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs muzyczny poświęcony Sewerynowi Krajewskiemu. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs odbędzie się 27 października 2011 r. o godz. 10.00 w Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33.

Czytaj więcej >>
AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK
02
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach bierze udział w programie Akademia Orange dla Bibliotek.

Czytaj więcej >>
TYDZIEŃ KULTURY INDYJSKIEJ
19
maja

Już po raz ósmy Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku zaprasiliśmy na Tydzień Kultury Indyjskiej – temat ten jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie kulturą Dalekiego Wschodu, tak odmienną od naszej kultury zachodu. Dni od 9 do 15  maja  upłynęły nam na odkrywaniu codziennego piękna Indiii.

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAXEM CEGIELSKIM
16
maja
11 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Maxem Cegielskim, pisarzem, dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym. Na spotkaniu można było kupić książki autora oraz zdobyć jego autograf.
Czytaj więcej >>
TYDZIEŃ KULTURY INDYJSKIEJ - WERNISAŻ WYSTAW
11
maja

9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystaw: „Moje Indie” oraz „Indie - egzotyka i fascynacje”. Słowo wstępne nt. Indii i ich mieszkańców wygłosił Dariusz Rusin (imię duchowe Divya Simha Das). Skierniewiczanie mogli obejrzeć pokaz tradycyjnego tańca khatak w wykonaniu Agnieszki Borowskiej oraz wysłuchać koncertu zespołu muzycznego Gauranga bajan Band grającego na mrdandze i kartalach.

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAXEM CEGIELSKIM
02
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie autorskie z Maxem Cegielskim, pisarzem, dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym. Spotkanie odbędzie się 11 maja 2011 r. o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Na spotkaniu będzie można kupić książki autora.

Czytaj więcej >>
TYDZIEŃ KULTURY INDYJSKIEJ - WERNISAŻ WYSTAW
02
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na otwarcie wystaw:„Moje Indie”, fotografie Jarosława Kreta oraz „Indie - egzotyka i fascynacje”, materiały pochodzą ze zbiorów Dariusza Rusina, podróżnika i wykładowcy. Ponadto w programie: koncert zespołu muzycznego, pokaz tradycyjnego tańca khatak, pokaz slajdów oraz pokaz gotowania tradycyjnych potraw indyjskich połączony z degustacją.

Spotkanie odbędzie się 9 maja 2011 r. o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
DAWID CHCE ODLECIEĆ PROJEKCJA FILMU
02
maja
Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Filmowym działającym przy Kinie Polonez w Skierniewicach zaprasza na wykład Dariusza Rusina, podróżnika i wykładowcy nt. kultury indyjskiej oraz na projekcję filmu „Dawid chce odlecieć” w reż. Davida Sievekinga z 2010r. Spotkanie odbędzie się 10 maja 2011 r. o godz. 18.00 w Kinie Polonez (mała sala) przy ul. Wita Stwosza 2/4 (impreza biletowana).
Czytaj więcej >>
MOJE INDIE
29
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii znanego dziennikarza i fotoreportera - Jarosława Kreta „Moje Indie”.
Wystawa czynna od 28 kwietnia do 31 maja 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.                                                                      

Czytaj więcej >>
INDIE - EGZOTYKA I FASCYNACJE
29
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy  Indie - egzotyka i fascynacje". Wystawa zorganizowana  w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Na wystawie prezentujemy fotografie i eksponaty ukazujące kulturę, obyczaje, architekturę i życie codzienne mieszkańców Indii.

Prezentowane materiały pochodzą z prywatnych zbiorów Dariusza Rusina, podróżnika i wykładowcy.

Wystawa czynna od 28 kwietnia do 31 maja 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.                                                                      

Czytaj więcej >>
NA RATUNEK ZIEMI
28
kwietnia

28 kwietnia 2011 r. w Filii nr 5 MBP odbyło się rozstrzygnięcie dwuetapowego konkursu ekologicznego „Na ratunek Ziemi”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży oraz dostrzeganie zmian zachodzących w środowisku i rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska.

Czytaj więcej >>
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKIECH
28
kwietnia

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Filia nr 2 MBP zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 8 na głośne czytanie. Przedszkolaki wysłuchały bajek: „Czemu się martwisz mamusiu?” oraz „Ostatni smok na świecie” na podstawie książek Tove Jansson. Małym czytelnikom bardzo podobały się opowieści o przygodach Muminka i jego przyjaciół. Nie zabrakło oczywiście różyczek – symbolu święta, które dzieci otrzymały w podarunku. 

Czytaj więcej >>
MUMINKOMANIA
15
kwietnia

14 kwietnia 2011 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się rozstrzygnięcie dwuetapowego konkursu czytelniczego „Muminkomania”. Konkurs poświęcony był bohaterom książek o Muminkach, których autorem jest Tove Jansson. W konkursie wzięli udział uczniowie skierniewickich szkół podstawowych

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z JACKIEM HUGO-BADEREM
12
kwietnia

11 kwietnia 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytam!

Czytaj więcej >>
WARSZTATY PLASTYCZNE PROWADZONE PRZEZ HANNĘ SKRZYDŁO
11
kwietnia

11 kwietnia 2011 r. w Filii nr 2 MBP odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez  Hannę Skrzydło, pracownika Ośrodka Regionalnego w Łodzi. W zajęciach wzięli nich  uczniowie kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach wraz z wychowawcą panem Pawłem Legięckim.

Czytaj więcej >>