Aktualności

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BEATĄ OSTROWICKĄ
24
marca
24 marca 2011 r. w Filii nr 2 i Filii nr 5 MBP odbyło się spotkanie z Beatą Ostrowicką, autorka książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu brali udział uczniowie klas III a i III c Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach. Ostrowicka nie tylko opowiadała słuchaczom o swojej twórczości, ale na krótką chwilę przeniosła ich do innej epoki. Stało się tak za sprawą XVII – wiecznych zagadek, które gość zadał uczestnikom spotkania. Mimo dużego upływu czasu od ich powstania młodzi czytelnicy nie mieli problemu z rozwiązaniem łamigłówek. W trakcie rozmowy z młodzieżą okazało się, iż niektórzy uczniowie również próbują swoich sił w pisaniu opowiadań oraz wierszy.
Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ KOSMOWSKĄ
24
marca

24 marca 2011 r. w Filii Nr 1 i Oddziale dla Dzieci MBP odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorka powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I B LO oraz klasy I H Technikum Hotelarskiego w ZSZ nr 3 w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
NA RATUNEK ZIEMI
04
marca

Filia nr 5 MBP ogłasza dwuetapowy konkurs ekologiczny Na ratunek Ziemi”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych.

Konkurs podzielony jest na 2 etapy:
Etap 1.    pisemny odbędzie się 19 kwietnia 2011 o godz.10.00 w Filii nr 5 MBP przy Alei Niepodległości 4 (budynek CKU)

Etap 2.  – ustny i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28 kwietnia 2011 o godz.10.00 w Filii nr 5 MBP.
Udział w konkursie prosimy zgłaszać do 12 kwietnia 2011 do organizatora konkursu.

 

Czytaj więcej >>
MUMINKOMANIA
21
lutego

Filia nr 2 MBP ogłasza II etapowy konkurs czytelniczy „Muminkomania”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas II-IV szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 1 kwietnia 2011 r. do organizatora konkursu ilustracji do wybranej książki o przygodach Muminków.

Etap I pisemny – 7 kwietnia 2011r., etap II ustny – 14 kwietnia 2011r. godz. 10.00 w Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33.
Czytaj więcej >>
DZIECI Z CZWÓRKI (I NIE TYLKO) ZWIEDZAJĄ WYSTAWĘ
18
lutego

18 lutego 2011 r. uczniowie klas Ib i Id ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach odwiedzili MBP, gdzie zwiedzając wystawę wybrali się w cudowną podróż „wehikułem czasu” do Skierniewic I połowy XX wieku.  
Do wehikułu wsiedli także: pozostali uczniowie ze Szoły Podstawowej nr 4, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, sześciolatki z Przedszkola nr 3, uczniowie z ZSZ nr 1 w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
ŻYCIE CODZIENNE SKIERNIEWICZAN W I POŁOWIE XX WIEKU
17
lutego

16 lutego 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w I połowie XX wieku”. Licznie przybyli goście mogli obejrzeć fotografie odzwierciedlające skierniewickie klimaty z początku XX wieku wzbogacone o wiele eksponatów z tego okresu.

Czytaj więcej >>
ŻYCIE CODZIENNE SKIERNIEWICZAN W I POŁOWIE XX WIEKU
14
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy Życie codzienne skierniewiczan w I połowie XX wieku”.
Na wystawie prezentujemy fotografie odzwierciedlające klimat Skierniewic z początku XX w., ludzi w różnych miejscach i sytuacjach. Można zobaczyć zdjęcia ludzi spacerujących po skierniewickim deptaku, majówki w lasku Bila, nad rzeką Łupią i w parku, podwórka i ulice oraz dziecięce place zabaw.

Wystawa czynna od 16 lutego do 10 kwietnia 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej >>
FERIE W BIBLIOTECE
07
lutego

W czasie ferii zimowych MBP zorganizowała dla dzieci zajęcia plastyczne i literackie, pogadanki, gry i zabawy. Uczestnicy zajęć wprowadzeni zostali w magiczny świat karnawału weneckiego, czytano bajki, układano i rozwiązywano rebusy, krzyżówki, zagadki, łamigłówki. Zajęcia prowadzone przez Annę Pokorę, artystę plastyka, wprowadziły uczestników w rodzime skierniewickie klimaty.

Czytaj więcej >>
KARTA BIBLIOTECZNA
27
grudnia

Od 1 stycznia 2011 roku za kartę biblioteczną pobierana będzie opłata roczna w wysokości 4,00 zł, za duplikat 8,00 zł.

Czytaj więcej >>
ŚWIĄTECZNY KONKURS
21
grudnia

20 grudnia 2010 r. w Filii nr 5 MBP odbyło się rozstrzygnięcie konkurs na najładniejszy stroik lub ozdobę choinkową. Na konkurs wpłynęły 42 prace. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i starannością. Oprócz stroików i ozdób, które zawisły na choince bibliotecznej, przyniosły również 9 plakatów o tematyce świątecznej.

Czytaj więcej >>
NA ŚWIERKOWEJ GAŁĄZCE
16
grudnia

16 grudnia 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się rozstrzygniecie konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową. W konkursie uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 8, które swoimi ozdobami ubrały choinkę w bibliotece. Prace dzieci były przepiękne i wszystkie zajęły równorzędne pierwsze miejsce.

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAROSŁAWEM KRETEM
09
grudnia

8 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie z Jarosławem Kretem, autorem książek, dziennikarzem telewizyjnym i fotoreporterem.
Spotkanie zorganizowano we współpracy z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytamy!

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z KALINĄ JERZYKOWSKĄ
09
grudnia

9 grudnia 2010 r. w ramach IV Festiwalu Puls Literatury w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską, autorka książek dla dzieci, dziennikarka, Kawaler Orderu Uśmiechu. W spotkaniu brały udział dzieci z klasy III i V ze Szkoły  Podstawowej nr1 w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
CO SŁONKO WIDZIAŁO
09
grudnia

9 grudnia 2010 r. w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 1 MBP nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich skierniewickich szkół - od pierwszych klas szkół podstawowych do klas maturalnych. Na konkurs wpłynęło 376 prac, pięknych, barwnych i różnorodnych w formie.

Nagrodziliśmy 50 osób, w tym jedna otrzymała nagrodę publiczności, czyli zdobyła uznanie uczestników finału konkursu.

Czytaj więcej >>
IV FESTIWAL PULS LITERATURY 2010 – REGION
03
grudnia

2 grudnia 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach jako partner IV Festiwalu Puls Literatury 2010 zaprosiła na spotkania autorskie.

Spotkanie z poetą Krzysztofem Siwczykiem odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym i. Bolesława Prusa w Skierniewicach.

W Klubie Art De Grand można był spotkać się z Konradem Ciokiem, Darkiem Foksem i Emilem Jastrzębskim. Odbyła się również projekcje filmu „Wojaczek” oraz koncert zespołu Agnellus.

 

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ
24
listopada

16 listopada 2010 r. Filia nr 1 i Oddział dla Dzieci MBP przy ul. Szarych Szeregów 6, gościły Małgorzatę Karolinę Piekarską, pisarkę i dziennikarkę. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz klasy I c z Gimnazjum Integracyjnego w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
KONKURS ŚWIĄTECZNY
24
listopada

Filia nr 5 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs na najładniejszy stroik  lub ozdobę choinkową.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci do lat 15. Wykonane prace (techniką dowolną) prosimy przynosić do 17 grudnia 2010 r.  do Filii nr 5 mieszczącej się w budynku CKU przy alei Niepodległości 4.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 20 grudnia 2010 r. o godz. 10.00 w siedzibie biblioteki.

Czytaj więcej >>
MALARSTWO MARIANA GROCHOWSKIEGO
16
listopada

26 listopada 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Mariana Grochowskiego. Wystawę zorganizowano w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko".

Wernisaż wystawy odbędzie się  o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
Wystawa czynna od 17 listopada 2010 r. do 15 stycznia 2010 r.

Czytaj więcej >>
CHOPIN I JEGO MUZYKA
09
listopada

8 listopada 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbył się konkurs muzyczny „Chopin i jego muzyka”. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 5, uczniowie Gimnazjum nr 1, 2 i 3 oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
WARSZAWA CHOPINA. MIASTO LUDZIE WYDARZENIA
08
listopada

8 grudnia w MBP i Filii nr 1 MBP odbyły się prelekcje Romualda Morawskiego z Muzeum Historycznego m. st. Warszawy. Prelegent przybliżył zebranym jak wyglądała Warszawa z czasów Fryderyka Chopina, opowiedział o jego rodzinie, przyjaciołach i znajomych. Na pokazie multimedialnym można było zobaczyć miejsca w Warszawie związane z Chopinem, gdzie się uczył i koncertował. Nie zabrakło również opowieści o życiu kulturalnym i towarzyskim Warszawy.

Czytaj więcej >>