Aktualności

ŻYCIE CODZIENNE SKIERNIEWICZAN W I POŁOWIE XX WIEKU
14
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy Życie codzienne skierniewiczan w I połowie XX wieku”.
Na wystawie prezentujemy fotografie odzwierciedlające klimat Skierniewic z początku XX w., ludzi w różnych miejscach i sytuacjach. Można zobaczyć zdjęcia ludzi spacerujących po skierniewickim deptaku, majówki w lasku Bila, nad rzeką Łupią i w parku, podwórka i ulice oraz dziecięce place zabaw.

Wystawa czynna od 16 lutego do 10 kwietnia 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej >>
FERIE W BIBLIOTECE
07
lutego

W czasie ferii zimowych MBP zorganizowała dla dzieci zajęcia plastyczne i literackie, pogadanki, gry i zabawy. Uczestnicy zajęć wprowadzeni zostali w magiczny świat karnawału weneckiego, czytano bajki, układano i rozwiązywano rebusy, krzyżówki, zagadki, łamigłówki. Zajęcia prowadzone przez Annę Pokorę, artystę plastyka, wprowadziły uczestników w rodzime skierniewickie klimaty.

Czytaj więcej >>
KARTA BIBLIOTECZNA
27
grudnia

Od 1 stycznia 2011 roku za kartę biblioteczną pobierana będzie opłata roczna w wysokości 4,00 zł, za duplikat 8,00 zł.

Czytaj więcej >>
ŚWIĄTECZNY KONKURS
21
grudnia

20 grudnia 2010 r. w Filii nr 5 MBP odbyło się rozstrzygnięcie konkurs na najładniejszy stroik lub ozdobę choinkową. Na konkurs wpłynęły 42 prace. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i starannością. Oprócz stroików i ozdób, które zawisły na choince bibliotecznej, przyniosły również 9 plakatów o tematyce świątecznej.

Czytaj więcej >>
NA ŚWIERKOWEJ GAŁĄZCE
16
grudnia

16 grudnia 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się rozstrzygniecie konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową. W konkursie uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 8, które swoimi ozdobami ubrały choinkę w bibliotece. Prace dzieci były przepiękne i wszystkie zajęły równorzędne pierwsze miejsce.

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAROSŁAWEM KRETEM
09
grudnia

8 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie z Jarosławem Kretem, autorem książek, dziennikarzem telewizyjnym i fotoreporterem.
Spotkanie zorganizowano we współpracy z Instytutem Książki z Krakowa w ramach programu Tu Czytamy!

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z KALINĄ JERZYKOWSKĄ
09
grudnia

9 grudnia 2010 r. w ramach IV Festiwalu Puls Literatury w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską, autorka książek dla dzieci, dziennikarka, Kawaler Orderu Uśmiechu. W spotkaniu brały udział dzieci z klasy III i V ze Szkoły  Podstawowej nr1 w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
CO SŁONKO WIDZIAŁO
09
grudnia

9 grudnia 2010 r. w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 1 MBP nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich skierniewickich szkół - od pierwszych klas szkół podstawowych do klas maturalnych. Na konkurs wpłynęło 376 prac, pięknych, barwnych i różnorodnych w formie.

Nagrodziliśmy 50 osób, w tym jedna otrzymała nagrodę publiczności, czyli zdobyła uznanie uczestników finału konkursu.

Czytaj więcej >>
IV FESTIWAL PULS LITERATURY 2010 – REGION
03
grudnia

2 grudnia 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach jako partner IV Festiwalu Puls Literatury 2010 zaprosiła na spotkania autorskie.

Spotkanie z poetą Krzysztofem Siwczykiem odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym i. Bolesława Prusa w Skierniewicach.

W Klubie Art De Grand można był spotkać się z Konradem Ciokiem, Darkiem Foksem i Emilem Jastrzębskim. Odbyła się również projekcje filmu „Wojaczek” oraz koncert zespołu Agnellus.

 

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ
24
listopada

16 listopada 2010 r. Filia nr 1 i Oddział dla Dzieci MBP przy ul. Szarych Szeregów 6, gościły Małgorzatę Karolinę Piekarską, pisarkę i dziennikarkę. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz klasy I c z Gimnazjum Integracyjnego w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
KONKURS ŚWIĄTECZNY
24
listopada

Filia nr 5 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs na najładniejszy stroik  lub ozdobę choinkową.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci do lat 15. Wykonane prace (techniką dowolną) prosimy przynosić do 17 grudnia 2010 r.  do Filii nr 5 mieszczącej się w budynku CKU przy alei Niepodległości 4.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 20 grudnia 2010 r. o godz. 10.00 w siedzibie biblioteki.

Czytaj więcej >>
MALARSTWO MARIANA GROCHOWSKIEGO
16
listopada

26 listopada 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Mariana Grochowskiego. Wystawę zorganizowano w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko".

Wernisaż wystawy odbędzie się  o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
Wystawa czynna od 17 listopada 2010 r. do 15 stycznia 2010 r.

Czytaj więcej >>
CHOPIN I JEGO MUZYKA
09
listopada

8 listopada 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbył się konkurs muzyczny „Chopin i jego muzyka”. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 5, uczniowie Gimnazjum nr 1, 2 i 3 oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
WARSZAWA CHOPINA. MIASTO LUDZIE WYDARZENIA
08
listopada

8 grudnia w MBP i Filii nr 1 MBP odbyły się prelekcje Romualda Morawskiego z Muzeum Historycznego m. st. Warszawy. Prelegent przybliżył zebranym jak wyglądała Warszawa z czasów Fryderyka Chopina, opowiedział o jego rodzinie, przyjaciołach i znajomych. Na pokazie multimedialnym można było zobaczyć miejsca w Warszawie związane z Chopinem, gdzie się uczył i koncertował. Nie zabrakło również opowieści o życiu kulturalnym i towarzyskim Warszawy.

Czytaj więcej >>
WARSZAWA CHOPINA. MIASTO LUDZIE WYDARZENIA
06
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy poświeconej Fryderykowi Chopinowi, wielkiemu polskiemu kompozytorowi. Wystawa zorganizowana została na podstawie scenariusza Romualda Morawskiego z Muzeum Historycznego m. st. Warszawy.
Wystawa czynna od 6 grudnia 2010 r. do 15 stycznia 2011 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.          

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ
05
listopada

16 listopada 2010 r. Filia nr 1 i Oddział dla Dzieci MBP zapraszają na spotkania autorskie z  Małgorzatą Karoliną Piekarską, pisarką i dziennikarką:

9.30 w Oddziale dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6,

11.30 w Filii nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

Czytaj więcej >>
Spotaknie z Szymonem Hołownią
28
października

27 października 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią, autorem książek, dziennikarzem i publicystą. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Wydawnictwem ZNAK z Krakowa oraz księgarnią EUREKA w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE Z JERZYM GRUZĄ
22
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach jest partnerem małego Festiwalu Filmów Polskich Tosiek organizowanego przez DKF EROIKA i MOK- Kino Polonez oraz jest współwydawcą publikacji Tosiek. Antoni Nurzyński, operator filmowy ze Skierniewic.

22 października 2010 r. w ramach festiwalu odbyło się spotkanie z reżyserem Jerzym Gruzą, które poprowadził Darek Foks. Podczas spotkania można było kupić książkę Stolik Jerzego Gruzy.

Czytaj więcej >>
Cztery pory akwarele Marka Sadowskiego
14
października

13 października 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbył się wernisaż wystawy akwareli Marka Sadowskiego. Wystawę zorganizowano w ramach cyklu "Artyści regionu i nie tylko".

Czytaj więcej >>
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ
14
października

16 listopada 2010 r. odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską, pisarką i dziennikarką:

o godz. 9.30 w Oddziale dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6,

o godz. 11.30 w Filii Nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

Czytaj więcej >>