Aktualności

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim
25
września

24 września 2010 r. w Filii nr 2 MBP odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem powieści detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych. W spotkaniu brali udział uczniowie klasy II a i II b  Gimnazjum nr 3 . Spotkanie miało formę pokazu multimedialnego, podczas którego pisarz  opowiadał o swoim życiu i twórczości.

Czytaj więcej >>
Tybetańczycy w bibliotece
24
września

24 września 2010 r. Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach odwiedził osobisty sekretarz Jego Świątobliwości Dalajlamy DESI Rinpoche. Towarzyszyli mu Namgyal Phuntsok, tłumacz  i koordynator wizyty, jest również działacz organizacji tybetańskich w Indiach oraz tybetańscy mnisi.

Czytaj więcej >>
Tybet - kraj na dachu świata
01
września

MBP zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii Łukasza Walla „Tybet-Kraj na Dachu Świata”.
Wystawa zorganizowana w ramach obchodów „Dni Narodów Europy i Świata – Tybet” pokazuje krajobrazy, architekturę i ludzi Tybetu.
Wystawa czynna od 1 września do 8 października września 2010 r. w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a w godzinach pracy biblioteki.     

Czytaj więcej >>
Dyskusyjny Klub Książki
31
sierpnia

22 września odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym romawiano o książce Petera Esterhazyego Harmonia Caelestis.
Następne spotkanie dbędzie się 3 listopada 2010 r. o godz. 18.00 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a. Na spotkaniu będziemy dyskutować o książce "W rajskiej dolinie wśród zielska" Jacka Hugo-Badera.

Czytaj więcej >>
Drodzy Mieszkańcy Skierniewic!
06
lipca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do współtworzenia wystawy fotograficznej „Życie codzienne skierniewiczan z I poł. XX wieku”.

Poszukujemy fotografii odzwierciedlających klimat Skierniewic z początku XX w. Mogą to być zdjęcia z rodzinnego spaceru po mieście, pikniku w parku, dziecięcych zabaw na podwórku.

Prosimy osoby, które posiadają w swoich zbiorach zdjęcia ze wspomnianego okresu o przyniesienie ich lub przysłanie do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a do 30 listopada 2010 r.

Fotografie prosimy opatrzyć imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego i w miarę możliwości opisem osób, sytuacji i miejsc przedstawionych na zdjęciu.

Czytaj więcej >>
Zaczarowany świat Adama Michałowskiego
05
lipca

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Zaczarowany świat Adama Michałowskiego”. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu „Artyści regionu i nie tylko”.

Wystawa czynna od 5 lipca do 30 sierpnia w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43a w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej >>
Chopin i jego muzyka
20
czerwca

Filia nr 2 MBP w Skierniewicach ogłasza konkurs muzyczny "Chopin i jego muzyka". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs odbędzie się28 października 2010 r. o godz. 10.00 w Filii nr 2 przy ul. Reymonta 33.

Czytaj więcej >>
Scontrum
18
czerwca

Od 1 lipca do 31 sierpnia br. Filia nr 2 MBP mieszcząca się przy ul. Reymonta 33 (MCK) będzie nieczynna z powodu scontrum księgozbioru.

Czytaj więcej >>
Dusza kobiety w słowie i obrazie
14
czerwca

24 czerwca 2010 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach odbył się finał konkursu literacko-fotograficznego "Dusza kobiety w słowie i obrazie".

Czytaj więcej >>
Dzień dziecka z biblioteką
08
czerwca

29 maja 2010 r. na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej przyjechał do Skierniewic warszawski „Teatr Literacki”. Dzieci zgromadzone przed sceną Młodzieżowego Centrum Kultury uczestniczyły w przedstawieniu „Kopciuszek”, prezentowanym z okazji miejskiego Dnia Dziecka.

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Joanną Fabicką
06
czerwca

2 czerwca 2010 r. w Filii nr 1 MBP oraz w Oddziale dla Dzieci MBP odbyło się spotkanie z Joanna Fabicką, autorką ksiązek dla młodzieży. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy I e LO w ZSZ nr 3 w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
Tydzień kultury japońskiej
18
maja

Już po raz siódmy Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W tym roku zaprosiliśmy na Tydzień Kultury Japońskiej – temat ten był odpowiedzią na rosnące zainteresowanie kultura Dalekiego Wschodu, tak odmienną od naszej kultury zachodu. Dni od 7 do 14  maja  upłynęły na odkrywaniu codziennego piękna Japonii.

Czytaj więcej >>
Subiku-ga malarstwo tuszem
13
maja

12 maja 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty z Subiku-ga, tradycyjnej sztuki malowania tuszem. Warsztaty prowadziła wprowadzając w tajniki malowania tuszem Barbara Yoshida.  

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim
10
maja
7 maja 2010 r. Miejska Biblioteka Publiczna gościła Marcina Bruczkowskiego, autora książek o Japonii. Na spotkaniu autor promował swoją najnowszą książkę Radio Yokohama. Spotkanie przerodziło się w burzliwą dyskusję  o kulturze tego wyspiarskiego kraju.
Czytaj więcej >>
Tydzień kultury japońskiej - wernisaż wystawy
10
maja

10 maja 2010 r. odbył się wernisaż wystaw: "Suiboku-ga malarstwo tuszem Barbary Yoshida", "Fuji w obiektywie Mitsuhiro Yokoyama", "Piekno japońskiej tradycji". Słowo wstępne nt. Japonii i jej mieszkańców wygłosił Masakatsu Yoshida a o sztuce Suiboku-ga opowiedziała Barbara Yoshida.

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Joanną Fabicką
04
maja

2 czerwca 2010 r. MBP zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Fabicką: godz. 9.00 w Filii Nr 1 przy ul . Szarych Szeregów 6, godz. 11.00 w Oddziale dla Dzieci przy ul. Szarych Szeregów 6.

Czytaj więcej >>
Spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim
29
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim, połączone z promocją książki Radio Yokohama. Spotkanie odbędzie się 7 maja 2010 r. o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a. Na spotkaniu będzie można kupić książkę autora.

Czytaj więcej >>
Tydzień Bibliotek
29
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na Tydzień Kultury Japońskiej zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek. Tydzień ten (od 7 do 14 maja) upłynie na odkrywaniu codziennego piękna dalekowschodniej kultury.

Czytaj więcej >>
Subiku-ga malarstwo tuszem Barbary Yoshida
29
kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Subiku-ga malarstwo tuszem Barbary YOSHIDA”.  Suiboku-ga to malarstwo gestu, tradycyjna japońska sztuka malowania tuszem. Wystawa czynna od 26 kwietnia 31 do maja w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43a w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej >>
Piękno japońskiej tradycji
29
kwietnia
Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia wystawy „Góra Fuji w obiektywie Mitsuhiro YOKOYAMA”, fotografie są własnością Łucji Caryk oraz „Piękno japońskiej tradycji”, materiały pochodzą z prywatnych zbiorów Barbary i Masakatsu YOSHIDA.
Wystawa czynna od 26 kwietnia do 31 maja w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43a w godzinach pracy biblioteki.
Czytaj więcej >>