Aktualności

Skierniewicki Budżet Obywatelski dla MBP w Skierniewicach
26
października

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach prosi o głosy do Budżetu Obywatelskiego na dwa projekty! Głosujemy od 26 do 30 października 2020 r.

 

„Skierniewiczanie czytają ebooki bez limitu – kontynuacja” - Jeśli chcesz nadal bezpłatnie korzystać z dostępu do najnowszych książek elektronicznych, głosuj na pozycję 3 w Budżecie Obywatelskim (projekt ogólnomiejski).

„Modernizacja i doposażenie Filii nr 1 i Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej” - Wykonanie prac remontowych (malowanie pomieszczeń), zakup sprzętu multimedialnego i wyposażenia (sofy, fotele, stoliki). Stworzenie z biblioteki na Widoku estetyczego i nowoczesnego centrum kulturalnego - głosuj na pozycję nr 12 w Budżecie Obywatelskim (projekt lokalny).

 

Czytaj więcej >>
Konkurs internetowy MBP w Skierniewicach
23
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w konkursie internetowym „Jesień, jesień”. Oto trzecie pytanie:

 

 

Prosimy o podanie tytułu i autora książki, z której pochodzi cytat: "Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik! Jakież to byłoby okropne, gdyby natychmiast po wrześniu następował listopad!"

Odpowiedź na pytanie prosimy przesłać na adres konkursy@mbp.skierniewice.pl
Prosimy o podanie imienia i nazwiska jak również numeru telefonu.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Czytaj więcej >>
Konkurs internetowy MBP w Skierniewicach
16
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w konkursie internetowym „Jesień, jesień”. Oto drugie pytanie:

 

 

Prosimy o podanie tytułu i autora książki, z której pochodzi cytat: "Życie zaczyna się dopiero jesienią, kiedy robi się chłodniej".

Czytaj więcej >>
Konkurs internetowy MBP w Skierniewicach
09
października

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w konkursie internetowym „Jesień, jesień”.

 


Prosimy o podanie tytułu i autora książki, z której pochodzi cytat: „Wszędzie widać było żółtą, rozkładającą wszystko życie, jesień; gdzie tylko musnęła drzewa, tam liście schły i leciały, trawy czerniały, a ostatnie kwiaty astrów jesiennych schylały główki i ociekały rosą niby łzami pośmiertnymi”.

Odpowiedź na pytanie prosimy przesłać na adres konkursy@mbp.skierniewice.pl
Prosimy o podanie imienia i nazwiska jak również numeru telefonu.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Czytaj więcej >>
9. edycja Papierówki w MBP w Skierniewicach
07
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach ogłasza 9. edycję konkursu „Papierówka”. Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania kryminalnego "Sprawa zielonej walizki".
Termin nadsyłania prac to 3 listopada 2020 r.

Czytaj więcej >>
Literacka gra miejska "Balladyna w Skierkach" MBP w Skierniewicach
05
września

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach wyjątkowo gorąco zaprasza do udziału w grze miejskiej "Balladyna w Skierkach"
Gra odbędzie się 5 września w godzinach 16.00 - 20.00
Do zabawy zapraszamy uczniów szkół średnich i dorosłych.
Drużyny można rejestrować do 3 września we wszystkich placówkach MBP. Przypominamy, że gra odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego!

Grą „Balladyna w Skierkach” włączamy się w dziewiątą edycję Narodowego Czytania.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem:)

Czytaj więcej >>
"Familijny wieczór pod chmurką" z Filią nr 4 MBP w Skierniewicach
26
sierpnia

Lodova Kraina, Centrum Kultury i Sztuki oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach zapraszają na "Familijny wieczór pod chmurką". Czekamy 26 sierpnia od godz. 18.30 do Lodovej Krainy przy ul. Warszawskiej 9.

Czytaj więcej >>
Uwaga!
29
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach informuje o zmianach godzin otwarcia placówek w okresie wakacyjnym, czyli od 29 czerwca do 29 sierpnia 2020 r.

Czytaj więcej >>
Wakacje w MBP w Skierniewicach
29
czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na zajęcia wakacyjne do placówek dziecięcych:


Oddział dla Dzieci, ul. Szarych Szeregów 6, tel. 46 833 58 60,e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 2, ul. Jagiellońska 8/16, tel. 46 832 47 94, e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl
Filia nr 4, ul. Bohaterów Westerplatte 60, tel. 46 880 92 99, e-mail: filia_4@mbp.skierniewice.pl

Czytaj więcej >>
Uwaga!
18
maja

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach (ul. Jagiellońska 8/16) będzie czynna od 18 maja 2020 r.

Czytaj więcej >>
Książka „Stanisław Teofil Rybicki (1843-1920) – lekarz i społecznik” w wersji elektronicznej
15
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach informuje, że książka „Stanisław Teofil Rybicki (1843-1920) – lekarz i społecznik”, wydana przez MBP w 2006r., jest dostępna w wersji online TUTAJ.

Polecamy lekturę!

Czytaj więcej >>
Konkurs "Palcem po mapie" MBP w Skierniewicach
14
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza do udziału w nietypowej grze miejskiej:)

Zapraszamy do udziału w rodzinnej grze literackiej "Palcem po mapie". Phileas Fogg objechał świat w 80 dni. Wy zrobicie to w 5 dni :) Śladami bohaterów literackich podążycie do najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. Sprawdźcie swoją znajomość literatury i geografii, a przy tym bawcie się dobrze z całą rodziną. Ruszamy ze Skierniewic, a wskazówki poprowadzą Was do kolejnych punktów naszej podróży. Życzymy udanej zabawy!

Czytaj więcej >>
Tydzień Bibliotek w MBP w Skierniewicach
08
maja

Już po raz siedemnasty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włącza się do ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek. W tym roku ze względu na stan epidemii przenosimy się do przestrzeni wirtualnej. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny TB odbędzie się już z Czytelnikami - najważniejszymi gośćmi.

Czytaj więcej >>
Uwaga!
04
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach będzie otwarta dla użytkowników od 4 maja 2020 r. zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o stopniowym wznawianiu działalności niektórych instytucji kultury.

Czytaj więcej >>
Uwaga!
04
maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach będzie otwarta dla użytkowników od 4 maja 2020 r. zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o stopniowym wznawianiu działalności niektórych instytucji kultury. Informujemy, że zostały wprowadzone zasady bezpiecznego funkcjonowania MBP w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>
60 000 darmowych ebooków dla Czytelników MBP w Skierniewicach
20
kwietnia

Szanowni Czytelnicy, przypominamy - Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi.
Dzięki współpracy konsorcjum mazowieckich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków. Wybierać można spośród literatury popularnej i literatury faktu, romansów, powieści obyczajowych, biografii, kryminałów, reportaży, bajek i lektur szkolnych.

W celu uzyskania kodu należy zadzwonić do Biblioteki głównej 46 833 69 69

Czytaj więcej >>
Spokojnej Wielkiejnocy :)
12
kwietnia

Życzymy Państwu wiosennej nadziei:) Będzie dobrze!

Czytaj więcej >>
Uwaga!
23
marca

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek.

Od 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności bibliotek.

Czytaj więcej >>
Wernisaż wystawy artystów z Galerii 105 w MBP w Skierniewicach
18
marca

UWAGA! Wernisaż zostaje odwołany. O nowym terminie poinformujemy.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach gorąco zaprasza na wernisaż wystawy "Galeria 105" artystów z Pracowni Galeria 105 działającej przy SOSW im. J. Korczaka w Skierniewicach. Czekamy 18 marca 2020 r. o godz. 10.30 przy Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
60 000 darmowych ebooków dla Czytelników
18
marca

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi. Dzięki współpracy konsorcjum mazowieckich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków.

Czytaj więcej >>