Aktualności

E-booki Legimi w MBP w Skierniewicach
18
marca

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach przystąpiła do bazy Legimi. Prosimy wchodzić do bazy przez baner zamieszczony przy BIP.
Dzięki współpracy konsorcjum mazowieckich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków. Wybierać można spośród literatury popularnej i literatury faktu, romansów, powieści obyczajowych, biografii, kryminałów, reportaży, bajek i lektur szkolnych.

Czytelnik otrzymuje 1 kod miesięcznie. Ważne, aby kod aktywować nie później niż ostatniego dnia miesiąca, w którym się go otrzymało – w przeciwnym wypadku straci ważność. Aktywowany kod zapewnia dostęp do Legimi przez 30 dni.

Realizacja projektu z budżetu obywatelskiego "Skierniewiczanie czytają e-booki bez limitu".

 

Czytaj więcej >>
Spotkanie z dietetyczką w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach
17
marca

UWAGA! Spotkanie zostało odwołane. O nowym terminie poinformujemy.

 

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z dietetyczką Aleksandrą Gałecką "Cholesterol pod kontrolą". Czekamy 17 marca 2020 r. o godz. 18.00 w siedzibie Filii nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

Czytaj więcej >>
Uwaga!
12
marca

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Skierniewice w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będą nieczynne w dniach 12-27 marca. W tym okresie opłaty za przetrzymanie książek nie będą naliczane.

Czytaj więcej >>
Popołudnie z poezją i gitarą w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
04
marca

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na wieczór z poezją i gitarą „A co jest poezja” w interpretacji Doroty Koman. Na gitarze towarzyszyć będzie Paweł Stępnik.
Zapraszamy 4 marca 2020 r. o godz. 18.00 do Filii nr 4 MBP przy ul. Bohaterów Westerplatte 60.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z dietetyczką w MBP w Skierniewicach
12
lutego

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie z dietetyczką Karoliną Maciejewską "Informacje na opakowaniach żywności – dobry zwyczaj, zawsze czytaj". Czekamy 12 lutego o godz. 18 przy Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
Warsztaty decoupage w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
01
lutego

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na warsztaty decoupage "Serce dla ciebie". Zapraszamy 1 lutego 2020 r. o godz.13.00 do Filii nr 4 (ul. Bohaterów Westerplatte 60).

Na warsztaty zapraszamy dorosłych i dorosłych z dziećmi :) Obowiązują zapisy; prosimy o kontakt z biblioteką: 46 880 92 99.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z Markiem Veithem w MBP w Skierniewicach
28
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na spotkanie z Markiem Veithem, promujące jego najnowszy tom wierszy „Czas przemijania”. Zapraszamy 28 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem w MBP w Skierniewicach
17
stycznia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem, promujące jego książkę "Symfonia życia".

Czekamy 17 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w siedzibie biblioteki przy Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
Uwaga, Filia nr 2!
13
stycznia

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będzie czynna od 13 stycznia 2020 r. Tymczasowa siedziba filii znajduje sie przy ul. Jagiellońskiej 8/16.

 

Filia nr 2 zmieniła lokalizację na czas remontu Centrum Kultury i Sztuki (Reymonta 33).

Czytaj więcej >>
Wesołych Świąt :)
20
grudnia

Życzymy pięknego Bożego Narodzenia. Ciepła, życzliwości, wzruszeń i mnóstwa książek pod choinką. A nowy rok niech przyniesie tylko samo najlepsze.

Czytaj więcej >>
Uwaga!
18
grudnia

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach będzie nieczynna 24 grudnia 2019 r. (wtorek).

31 grudnia (wtorek) wszystkie placówki MBP będa czynne do godz. 14.00.

Czytaj więcej >>
Uwaga!
04
grudnia

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będzie nieczynna do odwołania w związku z przenosinami do lokalu przy ul. Jagiellońskiej 8/16 (pawilon nr 8).

Filia nr 2 zmienia lokalizację na czas remontu Centrum Kultury i Sztuki (Reymonta 33).

Czytaj więcej >>
Spotkanie z Małgorzatą Lipską-Szpunar i Anetą Kapleusz w MBP w Skierniewicach
25
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Lipską-Szpunar i Anetą Kapelusz, promujące ich książkę "Gdy gaśnie pamięć, mówią kamienie... Przewodnik po zabytkowym cmentarzu św. Józefa w Skierniewicach". Czekamy 25 listopada o godz. 18.00 przy Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z Darkiem Foksem
20
listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach, Wydawnictwo Warstwy i pub Kwadrofonia zapraszają na promocję nowej książki poetyckiej Darka Foksa "Ludzie kultury", którą poprowadzi Maciej Robert. Zapraszamy 20 listopada (środa), godz. 19.00, pub Kwadrofonia, Rynek 32.

Czytaj więcej >>
Uwaga!
20
listopada

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach będzie nieczynna we wszystkie soboty do końca 2019 r.

Czytaj więcej >>
Warsztaty filcowania na sucho w Filii nr 4 MBP w Skierniewicach
16
listopada

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach zaprasza na warsztaty filcowania na sucho. Zapraszamy 16 listopada 2019 r. o godz. 13.00 do Filii nr 4 (ul. Bohaterów Westerplatte 60).

Liczba miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy: 46 880 92 99

Czytaj więcej >>
Uwaga!
07
listopada

7 listopada (czwartek) 2019 r. Wypożyczalnia główna MBP (ul. Mszczonowska 43 a) będzie czynna do godz. 13.00.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z Mirosławem Klembą w MBP w Skierniewicach
28
października

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z pasjonatem i badaczem lokalnej historii Mirosławem Klembą, promujące jego najnowszą książkę "Dzikie serce".

Zapraszamy 28 października o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

Czytaj więcej >>
Spotkanie z dietetyczką w Filii nr 1 MBP w Skierniewicach
22
października

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach serdecznie zaprasza na spotkanie z dietetyczką Aleksandrą Gałecką. Spotkanie odbędzie sie pod hasłem "Jak uchronić się przed cukrzycą". Zapraszamy 22 października 2019 r. o godz. 18.00 do Filii nr 1 przy ul. Szarych Szeregów 6.

Czytaj więcej >>
Uwaga!
15
października

Od 15 października 2019 r. Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach (al. Niepodległości 4) będzie przyjmowała jedynie zwroty książek.

Palcówka jest likwidowana na mocy Uchwały Nr VII/52/2019 Rady Miasta Skierniewice z 25 kwietnia 2019 roku w sprawie zamiaru likwidacji Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.

Czytaj więcej >>