Aktualności

„Mała Książka - Wielki Człowiek”

Filie dziecięce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach włączyły się do kolejnej edycji projektu realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka - Wielki Człowiek”.

Co czeka na Małego Czytelnika w Wyprawce Czytelniczej?

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do naszej biblioteki otrzyma w prezencie Kartę Małego Czytelnika, oraz wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

„Krasnal w Krzywej Czapce” – autorska książka stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską.

,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.

Za każde kolejne odwiedziny w bibliotece i wypożyczenie książki dzieci dostają naklejki. Kto uzbiera 10 naklejek na karcie ten otrzyma dyplom i niespodziankę.

 

Wyprawka Czytelnicza jest dostępna również w wersji polsko-ukraińskiej. Dla naszych gości będzie to nie tylko zaproszenie, żeby odwiedzić bibliotekę, ale też by zacząć regularnie z niej korzystać.

 

Czekamy:

Oddział dla Dzieci (ul. Szarych Szeregów 6)
Filia nr 2 (ul. Jagiellońska 8/16)
Filia nr 4 (ul. Bohaterów Westerplatte 60)