„Biblioteka młodego czytelnika”

Zapraszamy młodych czytelników do udziału w zajęciach literacko-plastycznych „Biblioteka młodego czytelnika” w ramach miejskiego projektu „Akademia Rodzica”. Warunkiem korzystania z „Biblioteki młodego czytelnika” jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej MBP w Skierniewicach. W zajęciach mogą brać udział: dzieci od 3 do 4 roku życia (pod opieką rodziców lub opiekunów), dzieci w wieku 5-10 lat. Rodziców, którzy są zainteresowani projektem „Biblioteka młodego czytelnika” prosimy o zgłaszanie uczestnictwa dziecka do godziny 18 w piątek poprzedzający zajęcia we właściwej placówce (Oddział dla Dzieci lub Filia nr 2).

„Biblioteki Młodego Czytelnika”
Akademia Rodzica

1. Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach proponuje młodym czytelnikom udział w zajęciach literacko – plastycznych „Biblioteka młodego czytelnika” w ramach miejskiego projektu „Akademia Rodzica”.
2. Warunkiem korzystania z „Biblioteki młodego czytelnika” jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej MBP w Skierniewicach.
3. Cele zajęć:
           - popularyzacja literatury dla dzieci i młodzieży,
              - rozwijanie zdolności plastycznych i kreatywności dzieci.,
           - popularyzacja biblioteki w środowisku.
4. W zajęciach mogą brać udział:
           - dzieci od 3 do 4 roku życia pod opieką rodziców lub opiekunów,
           - dzieci w wieku 5- 10 lat.
5. Zajęcia prowadzone są w grupach liczących 10 osób.
6. Rodziców, którzy są zainteresowani Projektem „Biblioteka młodego czytelnika” prosimy o zgłaszanie uczestnictwa dziecka do godziny 18 w piątek poprzedzający zajęcia we właściwej placówce (Oddział dla Dzieci lub Filia nr 2).
7. Dzieci mogą korzystać z oferty bibliotecznej w następujących placówkach:
            - w Oddziale dla Dzieci MBP przy ul. Szarych Szeregów 6  w pierwszą i trzecią
               Sobotę miesiąca, w godzinach 11.00 – 13.00,
            - w Filii nr 2 MBP przy ul. Reymonta 33 w drugą i czwartą sobotę miesiąca, w
              godzinach 11.00 – 13.00.
8. Propozycje zajęć:

Oddział dla Dzieci MBP, ul. Szarych Szeregów 6, tel.  46 833 58 60,
e-mail: oddzial@mbp.skierniewice.pl

Oferta dla przedszkolaków
 Zimowe baśnie – zima, o tym, co ją charakteryzuje, jakie zmiany następują w przyrodzie, a także jakie przyjemności niesie dzieciom,
 I u nas kozy kują – przygody Koziołka Matołka, czyli o tym, że na świecie dzieją się rzeczy, o których nie śniło się nawet filozofom,
 Wiosną najpiękniej, czyli o słonku, kwiatach, ptaszkach i całej ziemi zanurzonej w zieleni,
 Opowieści dziwnej treści – spotkania dotyczące baśni i literatury fantastycznej dla dzieci,
 O wróżkach i czarodziejach, czyli jak to w baśniach się bajdurzy,
 Kufer z baśniami – świat fantazji i przesłanie zawarte w baśniach i bajkach,
 Jesienne kolory, smaki i zapachy,
 Biesiady czytelnicze – Biblioteka odwiedza przedszkole. Bibliotekarze czytają dzieciom nowości wydawnicze młodych twórców.

Oferta dla młodych uczniów
 Akademia fantazji, czyli podróż po dziecięcej literaturze fantastyczno-realistycznej,
 Elfy, trolle, smoki, wiedźmy, fauny, jednorożce i driady,
 Zabawa z Andersenem,
 Świat fantazji Astrid Lindgren,
 Czy wiesz… jak powstaje książka,
 Poznajemy książki dla dzieci i ich twórców,
 Małe jest kruche,
 Biblioteka jako centrum informacji - jej zbiory i zasady korzystania.

Filia nr 2 MBP, ul. Reymonta 33, tel. 46 832 47 94, e-mail: filia_2@mbp.skierniewice.pl

Oferta dla przedszkolaków
 W Pacanowie kozy kują – prezentacja historii postaci Koziołka Matołka oraz jego twórcy Kornela Makuszyńskiego,
 Kram z wierszami – twórczość Wandy Chotomskiej,
 Muminki i spółka –Tove Jansson oraz postaci z Doliny Muminków.
 „Pan Andersen opowiada”  - lekcja prezentująca  twórczość H. Ch. Andersena
 „Bajki babci Gąski” – lekcja prezentująca twórczość Ch. Perrault
 „Wielka księga baśni rosyjskich”

Oferta dla młodych uczniów
 W Pacanowie kozy kują – prezentacja historii postaci Koziołka Matołka oraz jego twórcy Kornela Makuszyńskiego.
 „Tropem sławnych detektywów”
 I książki mają swoje dzieje…
 Katalogi biblioteczne  źródłem informacji o zbiorach i nie tylko.
 Smoki, elfy, wróżki – lekcja poświęcona literaturze fantasy.