Z książką na walizkach

Wydawnictwo Literatura we współpracy z bibliotekami publicznymi z regionu łódzkiego organizuje po raz dziewiąty festiwal literacki, na który składają się spotkania z autorami, konkursy oraz impreza finałowa.

IX Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami odbywają się w 2021 roku pod hasłem nawiązującym do twórczości Stanisława Lema „Wszyscy jesteśmy kosmitami!”
Do skierniewickiej odsłony projektu Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7. Będą oni mieli okazję porozmawiać 30 września 2021 roku z pisarką Anną Czerwińską – Rydel autorką m.in.: Gen i Już! Opowieść o Stefanie Banachu, Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej, Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie, Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem,  Matylda. Tajemnica i marzenia, Medal za uśmiech.