Wydarzenia dla dzieci

Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim w Filii nr5

24 marca 2014 roku w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim - pisarzem, pedagogiem, redaktorem programów telewizyjnych oraz autorem wielu  słuchowisk radiowych dla dzieci.
Pisarz skupił uwagę przybyłych do biblioteki uczniów klas drugich i trzecich na tym, dlaczego w ogóle warto czytać.  Opowiadał o swoich przeżyciach w czasie czytania książek, kiedy sam był dzieckiem i zwracał uwagę na to,  jak bardzo czytanie rozwija wyobraźnię i jak pozwala na lepsze zrozumienie wielu rzeczy.  Opowiadał  o tym, co jego inspiruje do pisania i jak poprzez swoje książki adresowane do młodych czytelników chce mieć wpływ na kształtowanie ich wrażliwości.
Na koniec spotkania młodzi  uczestnicy mogli  kupić książki  z autografem autora.