Wydarzenia dla dzieci

"Grymasy Królewny Kasi"w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 2 MBP

23 kwietnia 2014 r.z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Oddziale Dla Dzieci i Filii nr 2 MBP, odbyły  się spektakle Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa zatytułowane „Grymasy Królewny Kasi”. W spotkaniu brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Rawki i Przedszkola nr 8.

Królewna Kasia jest najpiękniejsza, najlepsza….. Wymusza na otoczeniu by zawsze ją chwalono i podziwiano. Jeśli tylko coś Królewnie się nie spodoba natychmiast krzyczy i tupie nogami.

Królewna nie chce się uczyć twierdząc, że i tak jest najmądrzejsza. Król z Królową są zmęczeni krzykami i awanturami Królewny Kasi i postanawiają wydać córkę za mąż, licząc na to, że może jakiś wytrwały młodzieniec poradzi sobie z ich córunią. Urządzają bal. Jednak Królewnie żaden królewicz się nie podoba. Ten ma nos jak haczyk, ten znowu jest brzydki czy gruby. Królewna wyśmiewa wszystkich.

W końcu zjawia się Królewicz Julian, któremu Królewna Kasia się podoba. Martwi go jednak jej zachowanie. Jest gotów poślubić Kasię, by nauczyć ją dobrych manier. Nie jest to łatwe zadanie. Królewna kaprysi przy jedzeniu, chce jeść tylko słodycze, nie chce myć zębów, pije wodę z kranu i nie słucha Królewicza, który radzi jej by założyła czapkę wychodząc na spacer do ogrodu.  Takie zachowanie jednak Królewnie Kasi nie wychodzi na zdrowie. Źle się czuje. Widząc, że złe samopoczucie jest wynikiem jej niegrzecznego zachowania, postanawia się zmienić. Obiecuje być miła i nikomu już nie sprawiać przykrości. Przeprasza Królewicza Juliana, swoich rodziców oraz małą publiczność, że musiała znosić jej chimery.