Wydarzenia dla dzieci

Spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier

13 maja 2015 r. w Oddziale dla Dzieci MBPodbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier, pisarką książek dla dzieci i młodzieży. Autorka debiutowała w 2006 roku powieścią „Trzynastka na karku”. Powieść była nominowana do nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Książka Roku 2006. Jest także autorką książek: „Marzycielki”, „Po co mi chłopak?”, „Miłość ci wszystko wyPaczy”, „Przebój na pięć”, „Gdybym była czekoladą”, „Misiek, co ty opowiadasz!?” i „Amelka”. Za tą ostatnią w 2007 roku została uhonorowana Literacką Nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego.


Katarzyna Majgier- „ Literatka nietuzinkowa” – jak można o niej przeczytać w Internecie-„ Dlaczego? Bo pisze o współczesnych nastolatkach bez owijania w bawełnę, bez omijania trudnych tematów, ale ciepło, sympatycznie i z pazurem wytrwałego obserwatora.”
Takie właśnie ciepłe, sympatyczne i otwarte było spotkanie autorki z młodzieżą, na którym opowiadała o sobie, o swojej pracy związanej z branżą wydawniczą i o swojej twórczości skierowanej do młodych ludzi. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas piątych z Zespołu Szkół Integracyjnych nr 9 w Skierniewicach. Pani Katarzyna szybko nawiązała świetny kontakt z młodzieżą, w końcu to młodzi ludzie piszący na jej blogu są pierwszymi recenzentami jej książek. Młodzież była ogromnie zainteresowana osobą pisarki i jej twórczością. Pani Katarzyna odpowiedziała na wiele pytań.


Na spotkaniu można było kupić książki autorstwa Pani Majgier i otrzymać osobistą dedykację.