Wydarzenia dla dzieci

Tydzień Bibliotek w Oddziale dla Dzieci MBP

Spotkanie z leśnikiem to kolejne wydarzenie w Oddziale dla Dzieci, związane z obchodami tegorocznego Tygodnia Bibliotek.
Dzieci z klas pierwszych  z zapartym tchem słuchały opowieści pana Kamila Czecha o tajemnicach lasu, o tym jakie mamy gatunki zwierząt, o życiu, zwyczajach i ciekawostkach mieszkańców polskich lasów.
Niezwykle ciekawa i niosąca wiele informacji była prezentacja multimedialna przygotowana przez naszego gościa. Las, jego bogactwo, piękno oraz znaczenie dla człowieka zostało w sposób ciekawy i jasny pokazane uczniom uczestniczącym w spotkaniu.

Natomiast 15 maja 2015r. gościliśmy artystów ze skierniewickiego Teatru Realistycznego, którzy przedstawili inscenizację fragmentu książki Tomasza Trojanowskiego „Kocie opowieści”. Była to bardzo udana, żywa i wesoła interpretacja kocich perypetii opisanych w tej książce.

Uczestnikami imprezy byli uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej. Aktywny udział, brawa i wybuchy śmiechu towarzyszyły całemu spektaklowi.