Wydarzenia dla dzieci

Gra miejska- "Potyczki z przygodą"

3 października 2015r. w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 1 MBP odbyła się Gra miejska ph: „ Potyczki z przygodą” prowadzona przez Krzysztofa Petka, autora książek przygodowo-sensacyjnych, dziennikarza, organizatora wypraw i szkół przetrwania.
Krzysztof Petek opowiedział o swoich książkach i podróżach.
Uczestnicy podzieleni byli na osiem drużyn 3-4 osobowych, z których każda miała swojego przywódcę. Wszyscy dostali mapy, szyfry i zagadki. Nie wystarczyło dotrzeć do skrytek, w których kryły się  informacje i pieniądze. Trzeba było dotrzeć tam przed innymi grupami, w przeciwnym wypadku cały wysiłek na nic! Poszukiwaczom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Jedną ze wskazówek było ułożenie wiersza pt: „Widok na widok”, z tytułami książek autora. Na zakończenie wszyscy zebrani w bazie, czyli bibliotece, licytowali kawałki mapy wskazującej gdzie znajduje się skrzynia ze skarbem zawierająca książki autora oraz „sztaby złota”, czyli batony.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna, która odnalazła skarb, drugie i trzecie drużyny, mające najwięcej pieniędzy zdobytych w czasie gry. Pozostali gracze dostali drobne upominki.
Na spotkaniu można było kupić książki autora, w których Krzysztof Petek wpisywał dedykacje i składał autografy.
Była to wspaniała zabawa, pełna przygód i humoru.