Wydarzenia dla dzieci

"Czytam sobie w bibliotece"-Warsztaty w Oddziale dla Dzieci

Oddział dla Dzieci MBP w Skierniewicach wziął udział w ogólnopolskim projekcie „Czytam sobie w bibliotece” stworzonym  przez  Wydawnictwo Egmont i Centrum Edukacji Obywatelskiej i dołączył do 900 placówek w Polsce, które wzięły udział w projekcie.
Zostały zorganizowane warsztaty twórcze, które skierowane były do dzieci w wieku 5-8 lat, w których brały udział dzieci z pobliskich przedszkoli.

Pierwsze warsztaty pod  tytułem „Przyjaciele planety Ziemia”, nawiązywały do historii  opisanej w książce Wojciecha Widłaka „Marta i ufoludek”. Młodzi ekolodzy poznali sposoby segregowania śmieci. Z magicznego worka dzieci wyciągały śmieci i wrzucały je do odpowiedniego pojemnika. Każdy uczestnik otrzymał dyplom „Czytam sobie w bibliotece”.
Kolejne warsztaty związane były z książką „Szarka ” Ewy Nowak. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się o przyjaźni między zwierzętami a człowiekiem. Kolejną zabawą było tropienie śladów i zabawa w małe wilczki. Wszyscy dostali teczki „Czytam sobie w bibliotece”.