Wydarzenia dla dzieci

Warsztaty kreatywne z Magdaleną Mrozińską w Filii nr 4 MBP

Wierszolaki - kreatywne warsztaty dla skierniewickich przedszkolaków poprowadziła 9 czerwca Magdalena Mrozińska – autorka scenariuszy teatralnych i książek „Paskudki Słowiańskie”, „Czary na białym” (nagroda za Najpiękniejszą Książkę Roku 2016). Walczyliśmy ze słowiańskimi paskudkami - Mamoną i Błędnikiem, wsłuchiwaliśmy się w dźwięki przyrody, o których będzie najnowsza książka autorki. Uruchomiliśmy swoją wyobraźnię rysując ,,Wierszolaki" różne: wąskie, słoneczne, trójgłowe, latające... Jak na zajęcia z wierszami przystało trochę rymów w rapowanych wersach też się znalazło. W zajęciach wzięły udział Słoneczka z Przedszkola nr 10 i Mróweczki z Przedszkola nr 8.
Warsztaty przeprowadzone w ramach projektu "Bądź genialny - czytaj wiersze!" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.