Wydarzenia dla dzieci

Czytanie łączy pokolenia - Filia nr 2 MBP

O tym, ze głośne czytanie dzieciom przez dorosłych łączy pokolenia wiadomo nie od dziś. Przykładem takiej integracji i dobrej zabawy, były spotkania dzieci z Przedszkola nr 3 i nr 10 z paniami z Klubu Seniora Rawka – Zofią Cieślak – przewodniczącą Klubu i jej członkiniami: Aliną Gołębiowską i Heleną Kroc. O Ani Robaczek, która ratowała pszczoły czytała najmłodszym Zofia Cieślak. Wszyscy uczestnicy spotkań zastanawiali się, co możemy wspólnie zrobić dla tych pracowitych owadów i tak ważnych w świecie przyrody. Uczestniczące w spotkaniach dzieci otrzymały nasionka kwietnej łączki, do wysiania w przedszkolach, by wspomóc pszczółki i wspólnie zatroszczyć się o ich los. Spotkania „Seniorzy – dzieciom” odbyły się w ramach projektu „O pszczołach klimatycznie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.