Wydarzenia dla dzieci

Modra Sowa warsztaty w Oddzile dla Dzieci MBP

Modra Sowa z "Pszczelą manufakturą" odwiedziła Oddział dla Dzieci i uczniów z SP nr 4 i SP 9. Podczas warsztatów dzieci mogły poczuć klimat prawdziwej pasieki. Poznały historię bartnictwa, wysłuchały jakimi narzędziami posługują się pszczelarze, czym jest i w jaki sposób produkuje się miód i jakie są jego rodzaje, zapoznały się z poszczególnymi rodzajami ulów. Pogadance towarzyszyły kolorowe slajdy i plansze. Podczas zajęć dzieci miały również możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza. Praktyczną część warsztatów uczestnicy zakończyli przygotowaniem wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego.

Spotkania odbyły się w ramach projektu ,,O pszczołach klimatycznie" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.