Wydarzenia dla dzieci

Filia nr 4 MBP - Spotkania z Emilią Miedzińską

Spotkania z Emilią Miedzińską z Nadleśnictwa Skierniewice odbyły się już w trzech skierniewickich przedszkolach. Są one nagrodą w konkursie dla grup przedszkolnych "Przyroda wokół nas". Dzieci z Przedszkola nr 10, Przedszkola nr 5 na Rawce oraz przedszkola Małych Odkrywców poznawały tajniki pracy leśników, zwierzęta i rośliny, które można spotkać w naszych lasach. Rozmawiały z Panią leśnik jak należy zachowywać się w lesie. Dowiedziały się, że właśnie teraz rodzą się małe sarenki, których nie wolno dotykać. Sarenki pozostawione przez mamę, która szuka jedzenia są bezpieczne, ponieważ nie wydzielają żadnego zapachu.

Spotkania odbywają się w ramach projektu MBP "Zainwestuj w wyobraźnię!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.